STEFAN WOJTAS
This was published in the following publications on 03.06.2024:
Dziennik Polski
This was published in the following publications on 03.06.2024:
Dziennik Polski
Z głębokim żalem
przyjęliśmy wiadomość o odejściu
ś+p
prof.Stefana Wojtasa
wybitnego pianisty, kompozytora i pedagoga.
Pan Profesor od dziesięcioleci związany
był z Filharmonią Krakowską.
W 1964 r., jako absolwent
Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, wykonał swój pierwszy koncert dyplomowy
na naszej estradzie.
W 2015 r., podczas koncertu swojego wychowanka Szymona Nehringa, otrzymał Medal Filharmonii
im. Karola Szymanowskiego za szczególne zasługi i osiągnięcia na polu artystycznym i pedagogicznym.
W Filharmonii Krakowskiej dokonano również nagrania
jednej z 3 płyt artysty wydanych przez DUX.
Pan Profesor wykształcił wielu znakomitych pianistów.
Jego wielki wkład w edukację muzyczną jest nieoceniony.
Zapamiętamy Pana Profesora jako serdecznego Człowieka
i Przyjaciela naszej instytucji.
Żonie, Córce i Rodzinie
składamy
wyrazy najgłębszego współczucia.
Dyrekcja, Zespoły Artystyczne i Pracownicy
Filharmonii im. Karola Szymanowskiego
w Krakowie
End of content
No more pages to load