Marek Plura
This was published in the following publications on 27.01.2023:
Dziennik Zachodni
This was published in the following publications on 27.01.2023:
Dziennik Zachodni
Z wielkim smutkiem przyjęłam wiadomość
o śmierci mojego kolegi
Senatora RP
śp
Marka Plury
Wyrazy głębokiego żalu i współczucia
Rodzinie i Bliskim
składa
Senator Rzeczypospolitej Polskiej
Agnieszka Gorgoń-Komor
Z ogromnym żalem żegnamy
Senatora RP
Marka Plurę
Zapamiętamy Go, jako zawsze bliskiego ludziom,
oddanego sprawom regionu i środowiska
osób z niepełnosprawnościami.
Rodzinie, Krewnym, Przyjaciołom
i Współpracownikom Senatora
składamy
wyrazy bliskości i współczucia.
Zarząd i Zgromadzenie
Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Marka Plury
Senatora RP,
byłego Posła na Sejm RP
i Posła do Parlamentu Europejskiego
Rodzinie i Bliskim
składamy
wyrazy głębokiego współczucia.
Marcin Bazylak
prezydent Dąbrowy Górniczej
wraz ze współpracownikami
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci naszego drogiego Kolegi
Marka Plury
Żonie Ewie,
dzieciom Marii i Beniaminowi
oraz Najbliższym
składamy serdeczne wyrazy współczucia.
Koleżanki i Koledzy
z Delegacji PO-PSL w Parlamencie Europejskim
Odszedł wyjątkowy człowiek,
wieloletni polityk Platformy Obywatelskiej,
Senator Koalicji Obywatelskiej.
Nasz Drogi Kolega
Marek Plura
Wyrazy współczucia
Rodzinie i Bliskim
składają
Borys Budka
Przewodniczący Klubu Parlamentarnego
Koalicja Obywatelska
- Platforma Obywatelska, Nowoczesna,
Inicjatywa Polska, Zieloni
Marcin Bosacki
Przewodniczący Grupy Senatorów
Klubu Koalicji Obywatelskiej
oraz
Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej
Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Marka Plury
Senatora RP
Człowieka dobrego, uczciwego i otwartego
Rodzinie
i Najbliższym Zmarłego
składamy
wyrazy głębokiego współczucia.
Prezydent Miasta Rybnika
Piotr Kuczera,
pracownicy
Urzędu Miasta
Przewodniczący
Rady Miasta Rybnika
Wojciech Kiljańczyk
i rybniccy radni
Z ogromnym smutkiem i żalem
przyjąłem wiadomość o śmierci
Marka Plury
senatora RP, posła na Sejm, posła do Parlamentu Europejskiego,
katowickiego radnego, działacza społecznego, psychoterapeuty,
założyciela stowarzyszenia „Dobry Dom”
i prezesa Śląskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Akcent”,
aktywisty Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej i Związku Górnośląskiego,
a także uczestnika Europejskiego Parlamentu Osób Niepełnosprawnych
i wicedyrektora Very Special Arts Poland,
laureata Nagrody im. Karola Miarki, zdobywcy tytułów Człowiek bez Barier
i Lodołamacz Specjalny oraz nagrodzonego Orderem Uśmiechu.
Straciliśmy niezwykłego społecznika, dla którego nie było rzeczy niemożliwych,
odważnie pokonującego wszelkie ograniczenia,
człowieka o wielkiej wrażliwości na potrzeby innych, niosącego pomoc osobom
z niepełnosprawnością, którym poświęcił swoją działalność społeczną i polityczną.
Odszedł niestrudzony rzecznik osób zagrożonych wykluczeniem z życia publicznego, obrońca śląskości i śląskiej godki.
Niech Jego dorobek będzie dla nas drogowskazem!
Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego
składam
wyrazy najgłębszego współczucia
Marcin Krupa
Prezydent Miasta Katowice
Z ogromnym smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Marka Plury
Senatora RP,
posła na Sejm VI i VII kadencji,
posła do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji,
katowickiego radnego V kadencji,
pedagoga, działacza społecznego, psychoterapeuty,
założyciela stowarzyszenia „Dobry Dom”
i prezesa Śląskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Akcent”,
pracownika socjalnego w Ośrodku Pomocy Kryzysowej
Stowarzyszenia na rzecz Niepełnosprawnych SPES,
aktywisty Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej i Związku Górnośląskiego,
laureata Nagrody im. Karola Miarki,
zdobywcy tytułów Człowiek bez Barier i Lodołamacz Specjalny
oraz nagrodzonego Orderem Uśmiechu.
Odszedł niestrudzony społecznik, dla którego nie było rzeczy niemożliwych,
odważnie pokonujący wszelkie ograniczenia,
człowiek o wielkiej wrażliwości, niosący pomoc osobom z niepełnosprawnością,
obrońca śląskości i śląskiej godki.
Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego
składają
wyrazy najgłębszego współczucia
Maciej Biskupski
Przewodniczący Rady Miasta Katowice
wraz z radnymi
Rady Miasta Katowice
End of content
No more pages to load