Wojciech Nawrocik

This was published in the following publications on 11.02.2026:
Głos Wielkopolski

Społeczność
Akademii Nauk Stosowanych
im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie
ze smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci
prof. dr. hab.
Wojciecha Nawrocika
wybitnego fizyka, wykładowcy akademickiego,
pracownika Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza,
Honorowego Obywatela Miasta Leszna,
Założyciela Leszczyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk,
Przyjaciela naszej uczelni.
Rodzinie i Bliskim
wyrazy głębokiego współczucia
składają
Rektor i Senat
Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie

Beach

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 9 lutego 2026 roku
zmarł

Wojciech Nawrocik

Najukochańszy Mąż, Ojciec, Teść i Dziadek
Msza św. żałobna odprawiona zostanie
w czwartek 19 lutego 2026 r. o godz. 9:30
w kościele pw. Pierwszych Polskich Męczenników
na Osiedlu Tysiąclecia w Poznaniu.
Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 11:10
na Cmentarzu Junikowo.

Pogrążona w wielkim smutku
Rodzina

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Pana Profesora Wojciecha Nawrocika. Zapamiętamy Pana Profesora na zawsze jako człowieka niezwykle serdecznego, świetnego wykładowcę, wspaniałego organizatora poznańskich edycji Science on Stage, miłośnika sztuki. Każde spotkanie z Profesorem było cennym i miłym momentem. Dziękujemy. Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie oraz Współpracownikom Pana Profesora. Urszula Grabowska Ewa i Piotr Wegner

Ewa Wegner


4mos

Swietny profesor w starym stylu czyli pasjonat tego, czym się zajmował. Doskonały dydaktyk. I dobry człowiek. Wyrazy żalu dla rodziny

Maria Nowak


4mos

Image chosen by user
Miałam szczęście na swoim życiowym szlaku spotykać wiele życzliwych, dobrych i wspierających mnie osób. Pan Profesor Wojciech Nawrocik z całą pewnością zajmuje miejsce na szczycie tej „drabiny dobroci”. Większość tego, co w życiu osiągnęłam, w jakiś dziwny sposób łączy się z Jego Osobą. Nigdy tego nie zapomnę i do końca życia będę wdzięczna za wszystko, co zrobił dla uczniów, całej rzeszy nauczycieli i dla mnie. Wspaniały, ciepły Człowiek, który starał się pokazać jak uczyć, twórczo pracować, być życzliwym dla innych i dzielić się swoim doświadczeniem. Zawsze wszystkich wspierał, mobilizował do pracy, udziału w konferencjach i konkursach. Nie mogę się pogodzić z tym, że już nie otrzymam od Pana Profesora żadnego maila. Mogę wracać tylko do tych, które zachowałam. Zawsze będzie dla mnie wielkim Autorytetem . Składam wyrazy współczucia dla całej Rodziny i wszystkich bliskich Pana Profesora

Krystyna Raczkowska -Tomczak


4mos

Image chosen by user
Brakuje słów, by opisać tę stratę... Mój Profesor. Mój autorytet. Dziękuję za wszystko co od Pana dostałam - wiedzę, spokój, uważność. Dziękuję za każdą radę i wskazówkę. Dziękuję za słowa wsparcia, gdy były potrzebne. Dziękuję za wszystko Panie Profesorze. Zostanie Pan ze mną na zawsze.

Hanna Moczko


4mos

Ze smutkiem dowiedzialam sie od kolegow i przyjaciol z Krakowa o smierci Pana Wojtka. Moi swietej pamieci rodzice, Jerzy i Janina Janikowie, i ja oczywiscie tez, cenili bardzo Pana Wojtka, bo byl on wspanialym naukowcem, i wspanialym Czlowiekiem. Wieczne odpoczywanie racz Mu dac, Panie!

Barbara (Janik) Poliks


4mos

Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny

Mariusz Chodór


4mos

Image chosen by user
Tak trudno przyjąć do wiadomości i zaakceptować odejście Pana Profesora. Był wyjątkowym człowiekiem. Mistrzem dyplomacji i elegancji. Potrafił zjednywać sobie ludzi. Zawsze otwarty na drugiego człowieka. Kiedy pytał co słychać, to nie były to gesty kurtuazji. Kiedy życzył wszystkiego dobrego, to czuło się szczerość i troskę. Był osobą, dzięki której dostałam niesamowitą szansę rozwoju jako nauczycielka. Nauczył mnie, że jak coś robić to zawsze na 100 procent, że jak wymagać, to najpierw od siebie. Profesor Wojciech Nawrocik mój autorytet. Wspaniały naukowiec, popularyzator nauki, przyjaciel nauczycieli. Dobry człowiek o wielkim sercu. Do zobaczenia Panie Profesorze… Wyrazy współczucia dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Pana Profesora.

Edyta Dzikowska


4mos

Image chosen by user
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

WK


4mos

End of content

No more pages to load