Z zalem i
This was published in the following publications on 28.12.2022:
Nowosci
This was published in the following publications on 28.12.2022:
Nowosci
Z żalem i serdeczną pamięcią żegnamy
ś+p
Marie-Luise Scherer
wybitną niemiecką pisarkę,
laureatkę Nagrody Miast Partnerskich
Getyngi i Torunia im. Samuela Bogumiła Lindego.
Zaszczyciła swoją sympatią Toruń i Getyngę,
wspierając polsko-niemieckie pojednanie.
Nagrodę im. Lindego otrzymała
wraz ze Stefanem Chwinem w 2015 r.
Nasze miasta złożyły Jej wówczas hołd jako mistrzyni słowa i jednej z najwybitniejszych współczesnych literatów niemieckich.
Niech spoczywa w pokoju!
**_Tabela 1_**
Nadburmistrz Getyngi Petra Broistedt | Kapituła Nagrody im. S.B. Lindego | Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski
-|-|-
End of content
No more pages to load