Stanisław Andruszków
This was published in the following publications on 22.11.2022:
Gazeta Wrocławska
This was published in the following publications on 22.11.2022:
Gazeta Wrocławska
Z ogromnym smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Stanisława Andruszków
gorliwego patrioty,
lokalnego działacza opozycji solidarnościowej,
internowanego w stanie wojennym.
Za swoją odwagę, bezinteresowność
oraz walkę o suwerenną i niepodległą Ojczyznę
został dwukrotnie nagrodzony:
w sierpniu 2008 roku Prezydent RP Lech Kaczyński
nadał mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski,
a w grudniu 2015 roku dolnośląska „Solidarność”
odznaczyła go medalem „Niezłomni”.
3 maja 2016 roku w Narodowe Święto
Konstytucji 3-go Maja, na mocy uchwały
Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej z 27 stycznia 2016,
Ś.P. Stanisław Andruszków
otrzymał z rąk Burmistrza Środy Śląskiej
medal „Zasłużony dla Gminy Środa Śląska”.
Wyrazy współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia
Rodzinie i Bliskim
składają
Adam Ruciński
Burmistrz Środy Śląskiej
z pracownikami
Urzędu Miejskiego
w Środzie Śląskiej
Jerzy Kryciński
Przewodniczący
Rady Miejskiej
w Środzie Śląskiej
wraz z radnymi
End of content
No more pages to load