Maria Korzon
This was published in the following publications on 28.12.2022:
Dziennik Bałtycki
This was published in the following publications on 28.12.2022:
Dziennik Bałtycki
Z głębokim żalem przyjęłyśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Prof. dr hab.
Marii Korzon
Marzenko,
Twoje odejście napełnia nas wielkim smutkiem,
bo przez długie lata współpracy byłaś
dla nas Kimś bardzo Bliskim.
Żegnaj, Kochana
Wiesia, Basia i Wanda
„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią się im płaci”
(W. Szymborska)
Pogrążeni w głębokim żalu
składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia
Bliskim bardzo nam Drogiej
Pani Profesor
Marii Korzon
Twórczyni Kliniki Pediatrii
Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Pani Profesor była Kobietą wielkiego serca,
Lekarzem niezwykle zaangażowanym
w swoją pracę i potrafiącym swoją pasją inspirować
i zachęcać do działania innych.
Będziemy zawsze podziwiać Jej profesjonalizm
i niezwykłą troskę o zdrowie małych pacjentów.
Na zawsze pozostaniemy wdzięczni za zachęcanie nas do wyznaczania sobie nowych, ambitnych celów, motywowanie do ich realizacji, radowanie się z naszych sukcesów i wspieranie w kłopotach.
Na zawsze pozostaniemy uczniami
Naszej Pani Profesor!
Pracownicy Katedry i Kliniki Pediatrii,
Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci
Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
prof. dr hab. n. med.
Marii Korzon
znakomitego lekarza, pediatrę, onkologa dziecięcego,
Konsultanta Wojewódzkiego Pediatrii,
Członkini Zarządu Głównego
Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego,
Wieloletnią Przewodniczącą oddziału gdańskiego
Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego,
Członkini Honorowej
Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego,
Kierownika Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii,
Alergologii i Żywienia Dzieci
Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Pediatrii,
Wybitnego naukowca, Nauczyciela akademickiego, Wychowawcę wielu pokoleń lekarzy.
Odeszła z naszego grona pediatrów Osoba,
która nauczyła nas jak możemy przekazać miłość,
oddanie i profesjonalizm naszym małym Pacjentom.
To na zawsze zostanie w naszych sercach.
Za swoją oddaną służbę odznaczona wieloma odznaczeniami państwowymi, resortowymi, Uczelnianymi.
Odznaczona między innymi:
Medalem PRZYJACIEL DZIECKA,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Medalem Honorowym im. J. Brudzińskiego,
Medalem Honorowym im. Księcia Mściwoja II
Odpoczywaj w Pokoju
Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom
składamy najszczersze wyrazy współczucia
Zarząd i Członkowie Oddziału Gdańskiego
Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
End of content
No more pages to load