Z czcia i
This was published in the following publications on 07.07.2022:
Nowosci
This was published in the following publications on 07.07.2022:
Nowosci
Z czcią i żalem żegnam
ś+p
Tadeusza Porębskiego
cenionego toruńskiego artystę-rzeźbiarza,
wieloletniego członka i aktywnego działacza
Związku Polskich Artystów Plastyków.
Pozostawił po sobie wyjątkowe dzieła,
które od wielu lat zdobią Toruń
i przypominają o dziedzictwie miasta.
Był autorem m.in. pomnika gen. Elżbiety Zawackiej „Zo”, rzeźby „Piernikarki”, a także twórcą Alei Gmerków
oraz Alei Herbów Miast Hanzeatyckich i Handlowych.
Ta sztuka już na zawsze wpisała się
w zabytkową przestrzeń Torunia
i pozostanie świadectwem talentu i kunsztu artysty.
Niech spoczywa w pokoju wiecznym!
Pogrążoną w żałobie
Rodzinę
proszę o przyjęcie słów serdecznego współczucia
i jedności w bólu.
Prezydent Miasta Torunia
Michał Zaleski
End of content
No more pages to load