Wojciech Ziemba
This was published in the following publications on 23.04.2021:
Nowiny
This was published in the following publications on 23.04.2021:
Nowiny
„Śmierć wprowadza nas w prawdziwe życie,
ze śmiercią zaczyna się nasza gloryfikacja w Chrystusie”
św. Jan XXIII
Z żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość, że do Domu Ojca odszedł
ś+p
ks. abp Wojciech Ziemba
arcybiskup senior Archidiecezji Warmińskiej, wspaniały duszpasterz, całym sercem oddany Bogu i ludziom.
Urodził się w Wampierzowie, w parafii Wadowice Górne, w diecezji tarnowskiej.
Swą drogę ku kapłaństwu rozpoczął w Wyższym Seminarium Duchownym Hosianum w Olsztynie.
Biskupem pomocniczym diecezji warmińskiej został w 1982 roku,
jako swą dewizę obierając słowa: „Bóg bogaty w miłosierdzie”. Dekadę później został pierwszym biskupem ełckim.
W roku 2000 papież Jan Paweł II ustanowił Go arcybiskupem metropolitą białostockim.
W maju 2006 roku papież Benedykt XVI przyznał Mu godność arcybiskupa metropolity warmińskiego.
Wśród wielu dzieł, którym jako arcybiskup patronował, jest powołanie Warmińskiego Archidiecezjalnego
Centrum Badań Hozjańskich, rozpoczęcie i zakończenie I Synodu Archidiecezji Warmińskiej, powołanie Archidiecezjalnej Szkoły Muzyki Kościelnej oraz Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego „Caritas” w Rybakach.
Żegnam duszpasterza, który swe życie poświęcił służbie Bogu i ludziom, niosąc przesłanie Chrystusowego miłosierdzia.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie.
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Władysław Ortyl
wraz
z Zarządem Województwa Podkarpackiego
End of content
No more pages to load