Tadeusz Szelachowski
This was published in the following publications on 11.09.2020:
Kurier Poranny
This was published in the following publications on 11.09.2020:
Kurier Poranny
9 września 2020 roku,
po długiej chorobie, zmarł
Tadeusz
Szelachowski
ukochany
Mąż, Ojciec, Teść, Dziadek i Pradziadek
Zasmucona
Rodzina
Samorząd Lekarski Podlasia
z wielkim żalem żegna
Doktora
Tadeusza Szelachowskiego
wybitnego organizatora ochrony zdrowia w Polsce.
Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku
przez wiele lat kierował białostockimi placówkami
ochrony zdrowia, które budował i udoskonalał.
Był działaczem ruchu ludowego w Polsce,
posłem na Sejm z jego ramienia,
podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia,
a w latach 1980 – 1985 – ministrem zdrowia.
Reprezentował ludowców w Radzie Państwa
jako jej wiceprzewodniczący.
Zawsze utrzymywał bliskie kontakty
ze środowiskiem lekarskim Podlasia.
Wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie
składa
Okręgowa Rada Lekarska w Białymstoku
End of content
No more pages to load