KAZIMIERA SIKORA
This was published in the following publications on 16.04.2021:
Echo Dnia
This was published in the following publications on 16.04.2021:
Echo Dnia
„Nie odchodzi ten,
kto pozostaje w sercach bliskich”
Z głębokim żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Pani
Kazimiery Sikory
Współwłaścicielki Spółki BIO-MED
Rodzinie i Bliskim
składamy
wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia.
Zarząd i pracownicy
BIO-MED Sp. z o.o.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą
w poniedziałek 19 kwietnia, o godz. 12:00
w kościele św. Józefa Robotnika w Kielcach, ul. Turystyczna 3.
Złożenie urny odbędzie się tego samego dnia o godz. 13:00 na Cmentarzu Komunalnym w Cedzynie.
Zmarła
Kazimiera Sikora
znany i ceniony lekarz stomatolog, specjalista I stopnia z chirurgii
oraz II stopnia z protetyki z szerokim doświadczeniem klinicznym.
Posiadała wysokie kwalifikacje zawodowe potwierdzone wieloma certyfikatami i dyplomami.
Stworzyła największą w Kielcach firmę o profilu stomatologicznym o kompleksowym wachlarzu usług,
której zaufało wiele tysięcy pacjentów.
Jej starania zostały docenione przez: Enel-Med, MediPartner, Allianz, które powierzyły opiekę stomatologiczną
nad swoimi klientami.
Ministerstwo Zdrowia i Starostwo Powiatowe Województwa Świętokrzyskiego również oceniło pozytywnie jej przychodnie, udzielając akredytacji na szkolenie lekarzy stomatologów.
Kształciła rezydentów z zakresu chirurgii i protetyki,
a także młodych lekarzy po ukończeniu studiów stomatologicznych w ramach stażu podyplomowego.
O poziomie nauczania w jej placówkach świadczyło to, że przyjmowane były osoby, które otrzymały z egzaminu LEP wysoką średnią. Zawsze z chęcią przekazywała swoją wiedzę
i doświadczenie następnym pokoleniom stomatologów, poświęcając temu dużo czasu.
Podobnie Wojewódzki Szpital Zespolony oraz Świętokrzyskie Centrum Onkologii
wybrały jej placówki na świadczeniodawców usług stomatologicznych dla swoich pacjentów.
Była aktywna zawodowo. Pracowała również w wielu placówkach w Warszawie i Radomiu, przyczyniając się do ich rozwoju. Była członkiem i założycielem powołanej w Krakowie
w 1988 roku „Fundacji Rozwoju Protetyki/, gdzie współpracowała m.in.
z Panem prof. S. Majewskim. Zasiadała także w komisjach egzaminacyjnych.
W codziennej pracy kierowała się zasadami etyki lekarskiej, z czego wynikało, że zdrowie wszystkich Pacjentów było dla niej najważniejsze. Kochała swój zawód i pracę stomatologa. Była pionierem i propagatorem wielu nowoczesnych metod w leczeniu stomatologicznym w Kielcach i województwie świętokrzyskim, a przez to wzorem do naśladowania w swoim środowisku zawodowym.
Msza odbędzie się w poniedziałek 19.04.2021 r. 0 12.00 w górnym kościele Św. Józefa Robotnika, a potem odprowadzenie na cmentarz w Cedzynie.
End of content
No more pages to load