Magdalena Tyszkiewicz
This was published in the following publications on 27.04.2022:
Dziennik Bałtycki
This was published in the following publications on 27.04.2022:
Dziennik Bałtycki
Z wielkim smutkiem żegnamy
naszą kochaną Ciocię
ś+p
psychiatrę Prof. dr hab. n. med.
Magdalenę
Tyszkiewicz
urodzoną w Sarnach w 1925 roku córkę zesłańców
Dalibor, Małgorzata, Ziemowit, Marta, Mieszko, Gniewosz, Kosma, Sambor Malinowscy
„Śmierć jest spoczynkiem podróżnego, jest kresem mozołu wszelkiego”
Umberto Eco
Z ogromnym żalem żegnamy
prof. dr hab. n. med.Magdalenę Tyszkiewicz
przez wielu nazywaną „pierwszą damą gdyńskiej psychiatrii”,
najdłużej pracującą lekarkę w Polsce.
W swoim bogatym życiu zawodowym pozostawiła trwały ślad także w naszym mieście.
To w Gdyni założyła jedną z pierwszych instytucji propagujących terapię przez sztukę –
Klub Miłośników Sztuki.
Dzięki jej zaangażowaniu prężnie rozwijała się Poradnia Zdrowia Psychicznego.
W 2008 roku wyróżniona nagrodą prezydenta Gdyni dla pracowników Ochrony Zdrowia.
Laureatka międzynarodowej nagrody POLCUL.
Wielki autorytet, znawczyni sztuki, poetka i malarka, aktywna zawodowo i społecznie.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako osoba czynu, dbająca o drugiego człowieka jak nikt inny.
Rodzinie i Przyjaciołom
składamy
wyrazy współczucia
Joanna Zielińska
Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni
Wojciech Szczurek
Prezydent Gdyni
Pożegnanie odbędzie się na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni
w czwartek, 28 kwietnia 2022 r. Msza Św. w kaplicy przycmentarnej o godz. 11:30.
End of content
No more pages to load
Elżbieta Sznajder
4yrs
Jerzy -kolega
4yrs
Barbara
4yrs