Stanisława Wincza
This was published in the following publications on 26.08.2020:
Dziennik Bałtycki
This was published in the following publications on 26.08.2020:
Dziennik Bałtycki
22 sierpnia 2020 r.
po długiej chorobie, w wieku 91 lat zmarła
ś+p
ś+p
Stanisława Wincza
Przez całe życie zachowała niezwykłą dzielność,
pogodę ducha i życzliwość dla ludzi,
wbrew dramatycznym doświadczeniom życiowym
dziecka Holocaustu.
Wiele osób chorych, żyjących bez nadziei, prześladowanych,
doświadczyło jej bezinteresownej pomocy.
Jako lekarz psychiatra traktowała swoich pacjentów
z uwagą i szacunkiem.
Była najlepszą, czułą żoną, siostrą, mamą,
babcią, prababcią i przyjaciółką.
Jest nam smutno, jednak wierzymy,
że życie zmienia się, ale się nie kończy,
więc kiedyś się z Nią spotkamy.
Pogrążona w żalu
RodzinaMsza żałobna odbędzie się 28 sierpnia 2020 godz. 10.00
w kościele św. Mikołaja w Gdańsku.
Urna zostanie wystawiona o godz. 11.30,
a uroczystości żałobne rozpoczną się w nowej kaplicy cmentarza Srebrzysko w Gdańsku godz. 12.00.
Zamiast kwiatów prosimy o wpłacenie datku na konto Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym,
które Stanisława, jako babcia autystycznego Antka, wspierała przez wiele lat.
Dnia 22 sierpnia 2020 r. odeszła od nas na zawsze
pełna hartu ducha, odważna, szlachetna,
życzliwa, skromna, mądra, dobra
nasza kochana Siostra i Ciocia
Stanisława Wincza
z domu Pastor
Urna z prochami Zmarłej
zostanie wystawiona w nowej kaplicy
na cmentarzu Srebrzysko
o godzinie 11.30 dnia 28 sierpnia 2020 r. (piątek),
uroczystości pogrzebowe rozpoczną się
o godzinie 12.00.
Michale, Małgosiu, Kasiu
łączymy się w żalu
z Wami i całą Rodziną.
Pastorowie i ich bliscy
End of content
No more pages to load