Śp. PIOTRA SKRZYPCA Rodzinie
This was published in the following publications on 06.12.2021:
Nowa Trybuna Opolska
This was published in the following publications on 06.12.2021:
Nowa Trybuna Opolska
Tak niewyobrażalnie smutno...
Nie możemy w to uwierzyć...
Jeszcze tydzień temu siedział przy pianinie, akompaniując jak zwykle swoim uczennicom
podczas ich debiutanckich recitali.
Dziś w nocy odszedł na zawsze...
Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci 1 grudnia 2021 r.
Piotra Skrzypca
nauczyciela Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu,
uwielbianego przez dzieci instruktora zajęć muzycznych,
niezwykle pogodnego, wspaniałego Człowieka [...]
Z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu
związany był od równo trzydziestu lat.
Wraz z żoną Małgosią założył i prowadził
Studio Piosenki DEBIUT, którego wychowankowie regularnie zdobywali laury na ogólnopolskich
i międzynarodowych festiwalach i konkursach wokalnych.
Był także twórcą Wokalnego Studia
Kształcenia Jazzowego i – przez ponad dwie dekady –
kierownikiem Pracowni Muzycznej MDK.
Cyklicznie organizował przeglądy amatorskiej twórczości muzycznej: Mikołajkowy Festiwal Piosenki Dziecięcej,
Festiwal Piosenki Przedszkolnej
czy Wojewódzkie Konfrontacje Muzyczne.
Jako wybitny pianista jazzowy i niezrównany aranżer przygotował muzycznie dziesiątki wspaniałych koncertów, pomagając młodym wokalistom
w stawianiu pierwszych kroków na zawodowej scenie.
To dzięki Niemu wielu z nich z pięknej pasji
uczyniło swój zawód i pomysł na życie.
Za swoje zawodowe dokonania dwa lata temu
otrzymał Nagrodę Miasta Opola dla Animatorów Kultury za wybitne osiągnięcia
w dziedzinie upowszechniania kultury.
Ale przede wszystkim był cudownym,
ciepłym Człowiekiem, pełnym empatii i otwartości, świetnym Kumplem. Brakuje słów, by wyrazić,
jak bardzo będzie Go nam brakować...
Małgosiu, Agnieszko, Krzyśku
dzielimy Wasz ból i całym sercem jesteśmy z Wami.
Przyjaciele
z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu
End of content
No more pages to load