Ewa Staniszewska z.d Grzegorczyk Podziękowania
This was published in the following publications on 24.04.2020:
Echo Dnia
This was published in the following publications on 24.04.2020:
Echo Dnia
„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
ks. Jan Twardowski
Kochani!
Z głębokim smutkiem informujemy, że 13 marca 2020 r. odeszła na wieczną wartę
w wieku 83 lat,
urodzona w Bystrojowicach koło Sandomierza
ś+p
Ewa Staniszewska
z domu Grzegorczyk
st. felczer medycyny, ppor.
Wspaniała Żona, Mama, Siostra i Babcia
Organizator Punktu Felczerskiego w Baćkowicach i jego Kierownik w latach 1955-1967.
W 1967 r. wyjeżdża z Mężem i Rodziną do Kielc, gdzie dalej wypełnia swoją misję
i pracuje w Przychodniach Zdrowia i Pogotowiu Ratunkowym oraz okolicznych szkołach:
SP nr 28 w Kielcach, Mójczy i Dyminach, w których organizowała gabinety lekarskie,
sprawując tam opiekę nad dziećmi i młodzieżą – pełniąc tam funkcję lekarza i pielęgniarki.
Zarówno tu, jak i w Baćkowicach była szanowanym i cenionym pracownikiem służby zdrowia.
Po 45 latach pracy w 2000 r. przeszła na emeryturę. Dzieci: Artur i Marianna
W uznaniu zasług otrzymała:
- Złoty Krzyż Zasługi
- Medal „za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznany przez Prezydenta RP
- Odznakę „za wzorową pracę w służbie zdrowia”, przyznaną przez Ministra Zdrowia
- Odznakę „za zasługi dla Kielecczyzny”
- Odznakę „Przyjaciel Dziecka”
- Medal pamiątkowy, przyznany przez Stowarzyszenie „Gościniec” im. ks. Romualda Górskiego
- Srebrną i Złotą odznakę „Zasłużony Działkowiec”
- w 1957 r. rozkazem MON została oficerem WP w stopniu ppor.
Uroczystość pogrzebowa odbyła się w Katedrze,
a następnie na cmentarzu w Cedzynie 16 marca 2020 r.
Mąż Józef z Rodziną
składa tą drogą gorące podziękowania wszystkim uczestnikom pogrzebu,
jak też obecnym w modlitwie za duszę śp. Ewuni.
End of content
No more pages to load