Danutę Balicką
This was published in the following publications on 13.03.2020:
Gazeta Wrocławska
This was published in the following publications on 13.03.2020:
Gazeta Wrocławska
Z głębokim żalem żegnamy
Danutę Balicką
- wybitną aktorkę Teatru Polskiego we Wrocławiu, Szlachetną Osobę.
Danuta Balicka w drugiej połowie roku 1976 dołączyła do zespołu artystycznego
Teatru Polskiego i nie opuściła go do końca swojej aktywności twórczej w 2009 roku.
Stworzyła ponad sto niezapomnianych ról, z których wiele to wybitne kreacje artystyczne, wzbogacające historię teatru w Polsce.
Grała w przedstawieniach m.in. Stanisława Hebanowskiego, Jerzego Kreczmara,
Marka Okopińskiego, Henryka Tomaszewskiego, Izabelli Cywińskiej, Romana Kordzińskiego, Witolda Zatorskiego, Tadeusza Minca, Jerzego Grzegorzewskiego, Kazimierza Dejmka,
Jacka Bunscha, Walerija Fokina, Jana Szurmieja, Pawła Miśkiewicza czy Mikołaja Grabowskiego.
Na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Rodzinie i Bliskim
składamy głębokie wyrazy współczucia
Dyrekcja i Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu
End of content
No more pages to load