Józef Bancewicz

This was published in the following publications on 19.10.2019:
Głos Wielkopolski

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
że w dniu 13.10.2019 roku odszedł od nas Kolega i Przyjaciel

ś+p
mgr inż. Józef Bancewicz
Sybirak,
długoletni Kierownik Administracyjny
Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.
Straciliśmy wspaniałego organizatora i kreatywnego profesjonalistę, a przede wszystkim bardzo dobrego Człowieka, zawsze pomocnego Kolegę i Przyjaciela.
Pamięć o Nim na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Rodzinie i Bliskim
składamy serdeczne wyrazy współczucia.
Kierownictwo oraz Koleżanki i Koledzy
z Wydziału Inżynierii Zarządzania
Politechniki Poznańskiej

Beach

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość, że odszedł

ś+p
Józef Bancewicz

Wiceprzewodniczący
Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej w Poznaniu
Prezes Oddziału Związku Sybiraków w Poznaniu
Niestrudzony w walce o pamięć ofiar Golgoty Wschodu
Rodzinie oraz Bliskim
wyrazy współczucia
składają
pracownicy poznańskiego oddziału
Instytutu Pamięci Narodowej

Z głębokim żalem i w smutku
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś+p Józefa Bancewicza
Prezesa Rady Wojewódzkiej Związku Sybiraków w Poznaniu,
współbudowniczgo Pomnika Ofiar Katynia i płaskorzeźby w Hołdzie Matkom Sybiraczkom i Matkom Katyńskim, współtwórcy monumentu upamiętniającego
Polską Golgotę Wschodu w Poznaniu,
propagatora jedności w idei upamiętnienia
Ofiar Katynia i Sybiru, unikatowej w skali kraju.
Żegnamy Człowieka z charyzmą,
dbałego o budzenie zainteresowania
historią Narodu Polskiego wśród młodzieży.
Cześć Jego pamięci!
Wdzięczni za współpracę
członkowie Stowarzyszenia Katyń w Poznaniu

Ze smutkiem
przyjąłem wiadomość o śmierci

ś+p
Józefa Bancewicza

wieloletniego prezesa
Oddziału Związku Sybiraków w Poznaniu,
członka zarządu głównego Związku Sybiraków,
wiceprzewodniczącego
Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej,
długoletniego pracownika Politechniki Poznańskiej,
zasłużonego działacza społecznego i związkowego,
współorganizatora licznych uroczystości patriotycznych,
zasłużonego w działalności
na rzecz środowiska Sybiraków
i upamiętniania Golgoty Wschodu.

Cześć Jego pamięci!

Rodzinie i Bliskim
składamy
wyrazy współczucia

Wojewoda Wielkopolski
Zbigniew Hoffmann

Zenon Wechmann
Przewodniczący
Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 13 października 2019 r. zmarł

ś+p
mgr inż. Józef Bancewicz
Długoletni pracownik Politechniki Poznańskiej,
Przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność”
Politechniki Poznańskiej.
W osobie Zmarłego żegnamy wspaniałego człowieka,
działacza i przyjaciela naszej Uczelni.

Rodzinie
składamy wyrazy szczerego współczucia
Rektor, Senat
i Społeczność Akademicka
Politechniki Poznańskiej

Wielce zasmuceni żegnamy

Pana
Józefa Bancewicza

Prezesa Oddziału Związku Sybiraków w Poznaniu,
niestrudzonego w walce o pamięć ofiar Golgoty Wschodu,
partnera Samorządu Województwa Wielkopolskiego
w organizacji rocznic Zbrodni Katyńskiej
i drugiej masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Jego życie przepełnione było misją
ocalenia od zapomnienia
tej bolesnej karty polskiej historii.

Łączymy się w żalu
z Rodziną i Bliskimi
Pana Prezesa

Marek Woźniak,
Marszałek Województwa Wielkopolskiego
wraz z Zarządem

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 13 października 2019 r. zmarł

ś+p
mgr inż. Józef Bancewicz
długoletni pracownik Politechniki Poznańskiej, Przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność”
Politechniki Poznańskiej.

W osobie Zmarłego żegnamy wspaniałego człowieka, działacza i przyjaciela naszej Uczelni.

Rodzinie
składamy wyrazy szczerego współczucia
Komisja Zakładowa i członkowie NSZZ „Solidarność” Politechniki Poznańskiej

Dnia 13 października 2019 roku przestało bić serce
naszego kochanego
Męża, Taty, Dziadka, Ojczyma i Stryja

ś+p
Józefa Bancewicza

żył 75 lat

Pogrzeb odbędzie się
w dniu 22 października 2019 roku o godz.12.30
na cmentarzu Junikowskim w Poznaniu.

Pogrążeni w smutku
Żona Janina z Rodziną

Z głębokim żalem żegnamy
Drogiego Prezesa Związku Sybiraków Oddziału Poznań

ś+p
Józefa Bancewicza

dziękując za wieloletnią pracę społeczną na rzecz Sybiraków, wielokrotnie odznaczonego za swoją działalność
łączymy się w głębokim bólu
z Rodziną

Sybiracy

Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Junikowo
22 października 2019 roku o godz. 12.30.
Msza żałobna odprawiona zostanie w kościele pw. Świętej Anny przy ul. Matejki 24 października 2019 roku o godz. 16.00.

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
W odchodzeniu najstraszniejsze jest zapominanie... Zapominamy tak naprawdę jak ktoś wyglądał, jak się śmiał, i jakie lubił dowcipy ... a przecież było tyle zabawnych sytuacji ... Nawet gdyby to miało boleć... Nie chcę zapomnieć o Tobie Józiu...

Angelika Mróz


6yrs

Image chosen by user
Panie Józefie! „Wypróbowany Przyjacielu”!, jak zwykł Cię tatuować nasz wspólny Przyjaciel Jurek Hejmanowski. Nigdy Cię nie zapomnę i na zawsze pozostanę wdzięczny! Żegnaj!

Slawek Bukowski


6yrs

Image chosen by user
Z wielkim bólem żegnam przyjaciela, który na zawsze pozostanie wzorem dobroci i miłości dla drugiego człowieka.

Lucjan Dutkiewicz


6yrs

Image chosen by user
Wciąż nie mogę uwierzyć

Grazyna Stankiewicz


6yrs

Serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie, Najbliższym, Przyjaciołom... . Józku - będzie Ciebie bardzo brakowało... . Cześć Twej Pamięci.

Henryk Sienkiewicz z rodziną


6yrs

End of content

No more pages to load