Tadeusz Patecki

This was published in the following publications on 09.10.2019:
Głos Wielkopolski

Ze smutkiem
przyjąłem wiadomość o śmierci

ś+p
Tadeusza Pateckiego

wieloletniego prezesa
Stowarzyszenia „Katyń” w Poznaniu,
członka zarządu Federacji Rodzin Katyńskich,
wielkiego patriotę,
zasłużonego działacza społecznego,
odznaczonego licznymi odznaczeniami państwowymi,
współinicjatora budowy
Pomnika Ofiar Katynia i Sybiru w Poznaniu,
niestrudzonego w walce o pamięć o Golgocie Wschodu,
współorganizatora licznych uroczystości patriotycznych.

Cześć Jego pamięci!

Rodzinie i Bliskim
składam
wyrazy współczucia

Wojewoda Wielkopolski
Zbigniew Hoffmann

Beach

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko”.
Ks. J. Twardowski
Podziękowanie
Wszystkim, którzy w bolesnych dla nas chwilach
dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości, uczestniczyli w pożegnaniu i ostatniej drodze
na miejsce wiecznego spoczynku

ś+p
Tadeusza Pateckiego

Rodzinie, Krewnym, Przyjaciołom, Znajomym, Sąsiadom
za modlitwę, złożone wieńce i kwiaty,
okazane serce i współczucie
serdeczne podziękowania
składa
Rodzina

„Nie umiera ten,
kto trwa w sercach i pamięci naszej...”

Przepełnieni bólem zawiadamiamy,
że dnia 5 października 2019 roku
w wieku 84 lat odszedł od nas

ś+p
Tadeusz Patecki

budowniczy,
Starszy Cechu – Cech Rzemiosł Różnych
w Środzie Wlkp.,
Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Poznaniu,
wielki patriota i społecznik,
uhonorowany licznymi odznaczeniami.

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie
dnia 8 października 2019 roku o godz. 14.00 w kościele
pw. św. Katarzyny i Najświętszego Serca Jezusowego
w Koszutach koło Środy Wlkp.
Pogrzeb po mszy św. na miejscowym
cmentarzu parafialnym w Koszutach.

Pogrążony w smutku
brat Antoni Jan z żoną Alicją,
córką Agatą i zięciem Peterem
Koźmin Wlkp., Koszuty

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość, że odszedł

ś+p
Tadeusz Patecki

Wieloletni Prezes
Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Poznaniu
Członek Zarządu Federacji Rodzin Katyńskich
Rodzinie oraz Bliskim
wyrazy współczucia
składają

pracownicy poznańskiego oddziału
Instytutu Pamięci Narodowej

Społeczny Komitet
Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu
z wielkim żalem żegna członka Zarządu naszego Komitetu

ś+p
Tadeusza Pateckiego

wielkiego patriotę, miłośnika historii Polski,
strażnika pamięci dziejów ojczystych,
współbudowniczego poznańskich i wielkopolskich pomników narodowych,
wielkiego i gorącego zwolennika
odbudowy Pomnika Wdzięczności.

Drogi Tadeuszu, będzie nam brakowało
Twojej żarliwości i zdecydowania.
Pięknie żyłeś. Spoczywaj w pokoju.

Z ogromnym bólem, w poczuciu nieodżałowanej straty zawiadamiamy, że dnia 5.10.2019 r. zmarł

ś+p

Tadeusz Patecki

Prezes Stowarzyszenia KATYŃ w Poznaniu,
wieloletni członek
Rady Federacji Rodzin Katyńskich w Warszawie,
budowniczy Pomnika Ofiar Katynia i Sybiru w Poznaniu,
inicjator Kaplicy Katyńskiej z nazwiskami oficerów
przy kościele oo. Dominikanów w Poznaniu,
budowniczy Pomnika
Polskiego Państwa Podziemnego w Poznaniu,
członek Komitetu
Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu.
Człowiek zgody i rodzinnej jedności,
orędownik upamiętniania Polskiej Golgoty Wschodu.
Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
oraz wieloma odznaczeniami resortowymi, branżowymi
za działalność patriotyczną i społeczną,
w tym Honorową Odznaką za zasługi
dla Województwa Wielkopolskiego
i Honorową Odznaką za zasługi dla Miasta Poznania.
Odszedł twórczy i wspaniały Człowiek!
Trwamy w rodzinnym smutku...
Cześć Jego pamięci!
Członkowie Stowarzyszenia KATYŃ w Poznaniu

Ze smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Tadeusza Pateckiego

Prezesa Stowarzyszenia „Katyń” w Poznaniu
Niestrudzonego i oddanego propagowaniu prawdy
o Polakach zamordowanych w Katyniu,
społecznika,
którego działalność została doceniona i nagrodzona najwyższym regionalnym wyróżnieniem
Odznaką Honorową
„Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

W naszej pamięci pozostanie
Jego ogromne zaangażowanie i wieloletnia,
dobra współpraca
z Samorządem Województwa Wielkopolskiego
przy organizacji obchodów rocznicowych, upamiętniających ofiary
Zbrodni Katyńskiej i Pierwszej Zsyłki Polaków na Sybir.

Dzielimy ból
z Rodziną i Bliskimi

Marek Woźniak
Marszałek Województwa Wielkopolskiego
wraz z Zarządem

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

End of content

No more pages to load