Anna Maria Poleska

This was published in the following publications on 10.03.2017:
Express Bydgoski

„Nie pozwól zapomnieć (...) w jednym oddechu...”

10 marca 1977 roku odeszła nasza Mama i Babcia

Anna Maria Poleska
z domu Rotchimel

życzliwa, szlachetna, dobra.
Prowadziła bibliotekę – Filię nr 20 przy ul. Toruńskiej.

W czterdziestą rocznicę śmierci – powspominajmy.

Ewa, Tomek, Antek i Rodzina

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
Kolejna bolesna rocznica.Dziekujemy,​​pamietamy.

Czytelnicy


3yrs

Image chosen by user
Dziś obudziłem się dziwnie z myślą, żeby wpisać do googla nazwisko Pani Ani. Bydgoszcz opuściłem w 1970 roku. Pamiętam początek budowy biblioteki oraz pierwsze spotkania z Panią Anią. W bibliotece spędzaliśmy całe popołudnia. Pani Ania znała te tajemnice, których nie przyznalibyśmy się, żadnym innym dorosłym.. Dyskretnie naprowadzała nas na właściwe tory. Pamiętam tez , jak Pani Ania ogłaszała, że tej książki już nie przeczytacie - właściwa władza wycofywała ją z bibliotek. Nim książka ta wróciła na przemiał do biblioteki centralne,j poprzez nienotowaną na kartach bibliotecznych wymianę zliczała szybki obieg. Piszę trochę chaotycznie , tylko po to, żeby powiedzieć , że Pani Ania miała w moim życiu ważne miejsce. Pamiętam Córki Pani Ani, Jej Męża i psa .

Zbigniew Chybowski


5yrs

Image chosen by user
Pamiętam-​Pani Ania zawsze z książką w ręku wśród swoich czytelników.​Aśka


9yrs

Image chosen by user
Pamiętam i nie zapomnę Ewelina


9yrs

Image chosen by user
Pamiętam,​Maryla...


9yrs

Image chosen by user
Pamiętam,​Maryla...


9yrs

Image chosen by user
Nie ma już takich bibliotekarz​y-​Pani Ania kochała książki i ludzi.Nie zapomnę.​Julita


9yrs

Image chosen by user
Nie zapomniałam trzech zasad Pani Ani omawianych w bibliotece.​Halina


9yrs

Image chosen by user
Nasza kochana Pani Ania.​Obiecaliśmy i dużo czytamy.​Wojtek,​Janusz i Sławek.


9yrs

Image chosen by user
Pani Ania i jej biblioteka-​pierwsze spotkanie z pisarzem,​muzykiem,​wieczory poetyckie i rozmowy o życiu.Zawsze pamiętam.​Krystyna


9yrs

Image chosen by user
Pamiętamy o Pani z wdzięczności​ą. Była licealistka.


9yrs

Image chosen by user
Pamiętamy-​Halina i jacek


9yrs

Image chosen by user
Moja młodość-Pani Ania i biblioteka przy Toruńskiej.​Nie zapomnę.​Jerzy


9yrs

Image chosen by user
Pamiętam.​Dziękuję za ważne rozmowy i miłość do książek.​Kazik


9yrs

Image chosen by user
Pani Aniu,​dziękuję .Dominika


9yrs

Image chosen by user
Jola-​pamiętam


9yrs

End of content

No more pages to load