Marian Partyka
This was published in the following publications on 29.07.2016:
Echo Dnia
This was published in the following publications on 29.07.2016:
Echo Dnia
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr Mariana Partyki
wieloletniego Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa w Kielcach, wybitnego fachowca w dziedzinie transfuzjologii, wspaniałego człowieka i nauczyciela wielu pokoleń lekarzy z zakresu krwiolecznictwa, zaburzeń krzepnięcia krwi, leczenia hemofilli i innych skaz krwotocznych.
Był człowiekiem niezwykle prawym, oddanym pracy i ludziom, miał wiele pasji, liczne zainteresowania i ogromne pokłady życzliwości. Zawsze służył dobrą radą i pomocą zarówno w problemach medycznych jak i zwykłych ludzkich sprawach. Stworzył podstawy współczesnej transfuzjologii i transplantologii oraz diagnostyki i leczenia skaz krwotocznych w naszym regionie. Wspaniały lekarz i Wielki Człowiek Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i Bliskim składają Dyrekcja i Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.
End of content
No more pages to load
9yrs
9yrs
9yrs
9yrs
9yrs
9yrs
9yrs