Dionizy Smyk

This was published in the following publications on 12.08.2015:
Dziennik Polski

Z żalem i w poczuciu wielkiej straty przyjąłem wiadomość,
iż w wieku 90 lat zmarł

Dr DIONIZY SMYK

patriota, uczestnik walk II wojny światowej,
żołnierz Batalionów Chłopskich - Armii Krajowej,
przewodniczący wojewódzkiego oddziału
Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich,
długoletni przewodniczący Małopolskiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych
przy Samorządzie Województwa Małopolskiego,
społecznik, który niemal do ostatnich dni
pracował na rzecz środowisk kombatanckich w Małopolsce.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego

wyrazy głębokiego współczucia
składa

Kazimierz Barczyk
Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego,
Przewodniczący Rady Muzeum Armii Krajowej

Beach

چP
dr DIONIZY SMYK

Kombatant, działacz Batalionów Chłopskich,
Przewodniczący Małopolskiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zasłużony działacz PSL – 75 lat w Ruchu Ludowym.

Najukochańszy Mąż, Ojciec, Wujek

przeżywszy lat 90, po krótkiej a ciężkiej chorobie,
opatrzony św. sakramentami zmarł 9 sierpnia 2015 r.

Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie
w poniedziałek, 17 sierpnia 2015 r., o godz. 13.40
w kaplicy na cmentarzu Rakowickim,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego
na miejsce wiecznego spoczynku, w Alei Zasłużonych,
o czym zawiadamiają pogrążeni w głębokim smutku

Żona, Syn i Rodzina

Prosimy o nieskładanie kondolencji.

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

چP
kpt. dr. DIONIZEGO SMYKA

oddanego Ojczyźnie patrioty,
żołnierza Batalionów Chłopskich oddział „Wichra”,
obrońcy Zamojszczyzny, żołnierza Armii Krajowej,
wielkiego społecznika,
Przewodniczącego Małopolskiej Rady
Kombatantów i Osób Represjonowanych,
Prezesa Krakowskiego Oddziału Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy BCh,
Członka Rady Muzeum Armii Krajowej.

Cześć Jego pamięci.

Dyrekcja i Pracownicy
Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
w Krakowie

Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie
z głębokim żalem przyjął wiadomość o śmierci

dr. inż. DIONIZEGO SMYKA

Absolwenta Wydziału Rolniczego Uniwersytetu Jagiellońskiego,
długoletniego, zasłużonego pracownika naukowego
Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego,
wieloletniego Kierownika Samodzielnej Pracowni Hodowli Jedwabników,
autora licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego

składamy
wyrazy głębokiego współczucia.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona
17 sierpnia 2015 r. o godz. 13.15
w kaplicy na cmentarzu Rakowickim,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego
na miejsce wiecznego spoczynku.

Dyrekcja oraz Pracownicy
Instytutu Zootechniki – Państwowego Instytutu Badawczego

Odszedł

چP
dr DIONIZY SMYK

żołnierz Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej,
wybitny działacz Ruchu Ludowego,
honorowy Prezes Zarządu Grodzkiego
Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zmarłego, zanim spocznie w Alei Zasłużonych,
pożegnamy w poniedziałek 17 sierpnia 2015 roku o godzinie 13.40
w kaplicy cmentarza Rakowickiego.

Zarząd Grodzki PSL w Krakowie

Zmarł

چP
dr DIONIZY SMYK

Ludowcy stracili doświadczonego i ofiarnego działacza,
a Kraków wybitnego obywatela.

17 sierpnia 2015 roku o godzinie 13.40
pożegnamy Kolegę Doktora na cmentarzu Rakowickim.

Zarząd Dzielnicowy PSL Kraków-Śródmieście

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
Michał Kozioł


10yrs

Image chosen by user
prof.​Eugeniusz Kulwicki


10yrs

Image chosen by user
Alicja Kondraciuk -Żegnaj Dionizy -smutno tu bez Ciebie - Niechaj Bóg otworzy Tobie Bramy Raju- R.I.P. Byłeś wspaniałym człowiekiem


10yrs

End of content

No more pages to load