ks. Stanisław Lenz

This was published in the following publications on 09.01.2014:
Dziennik Bałtycki

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 7 stycznia 2014 r. zmarł

śp.
Ks. Prałat Stanisław Lenz

Proboszcz Parafii Stara Kiszewa

Uroczystość pogrzebowa pod przewodnictwem
J.E. Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędzie się w sobotę, dnia 11 stycznia 2014 roku, o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Starej Kiszewie.

Rodzinie Zmarłego, Najbliższym
wyrazy głębokiego współczucia

składa
Samorząd Gminy Stara Kiszewa,
Wójt Gminy Marian Pick,
Przewodniczący Rady Jan Błaszczyk

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

Bóg z Tobą


12yrs

Image chosen by user

Adrian


12yrs

Image chosen by user

Piotr


12yrs

Image chosen by user
<p>Bene Merenti - Dobrze Zasłużony</p> <p><span>Wielka szkoda, że odszedł tak nagle i szybko!</span></p> <p style="">Ksiądz Stanisław od 30 lat mądrze gospodarzył kiszewską parafią. Zaczął od generalnego remontu zabytkowej kostnicy, zbudowanej z drewnianych elementów poprzedniego, XVIII-wiecznego kościoła, później była budowa nowego domu parafialnego, w którym pomieszczenia użyczał także na cele społeczne, gdzie sam trudził się obsługą pieca, remont kościoła, począwszy od dachu, wieży, organów, witraży w prezbiterium i okien w nawie głównej, odnowienie wnętrza, przez porządkowanie obu cmentarzy: starego i nowego, do renowacji i troski o nagrobki poprzednich proboszczów itd. itp. Zrósł się z parafią, znał chyba wszystkich, szanował ludzi (np. do staruszków podchodził z Komunią do ich ławki, by nie musieli trudzić się wychodzeniem, czy otwierał boczne drzwi, by łatwiej było wchodzić i wychodzić), w święta Wielkiej Nocy każdego witał i "dyngował", życząc wesołych świąt itd. itp.</p> <p style="">Nie jestem w stanie podsumować niematerialnej, duchowej Jego działalności, choć była ona zapewne nie mniejsza od tej widocznej gołym okiem.</p>


12yrs

Image chosen by user

Marian Lenz


12yrs

Image chosen by user

Małgosia


12yrs

End of content

No more pages to load