Zdzisław Wiech

This was published in the following publications on 03.02.2010:
Gazeta Wrocławska

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 30 stycznia 2010 r. zmarł w wieku 101 lat
nasz najukochańszy Mąż, Ojciec, Dziadek i Pradziadek
ŚP.
Zdzisław Wiech
Jeden z pierwszych organizatorów obecnej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, propagator kultury fizycznej, przyjaciel młodzieży.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się 5 lutego 2010 roku o gdz. 13.00 w kościele św. Augustyna przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu, po czym o godz. 14.15 nastąpi złożenie prochów Zmarłego na cmentarzu parafialnym św. Maurycego przy ul. Działkowej we Wrocławiu.
Pogrążeni w żałobie Żona, Córki, Wnuki, Prawnuki i Rodzina

Beach

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 30 stycznia 2010 roku zmarł w wieku 102 lat
nasz Kolega
Ś+P
mgr Zdzisław Wiech

Odszedł od nas wspaniały człowiek, znakomity nauczyciel akademicki.
Był zawsze bardzo skromny i pracowity, a jednocześnie pogodny i otwarty, niezwykle lubiany i ceniony przez współpracowników i młodzież akademicką.
Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego i szczerego współczucia składają
Pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Msza św. w intencji Zmarłego odbędzie się w piątek 5 lutego 2010 roku o godzinie 13.00 w kościele na ul. Sudeckiej we Wrocławiu.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się o godzinie 14.15 na cmentarzu pod wezwaniem św. Maurycego przy ul. Działkowej.

--

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 30 stycznia 2010 roku odszedł na zawsze w wieku 102 lat

Ś+P

mgr Zdzisław Wiech

wieloletni pracownik Studium Wychowania Fizycznego, który przyczynił się do rozkwitu wrocławskiego sportu akademickiego, od 1951 roku współtworzył Studium WF.
Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Tysiąclecia Państwa Polskiego, Odznaką Budowniczego Miasta Wrocławia, Złotą Odznaką Akademickiego Związku Sportowego oraz Honorowego Członka AZS.

Rektor i Senat
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Msza św. w intencji Zmarłego odbędzie się w piątek 5 lutego 2010 roku o godzinie 13.00 w kościele na ul. Sudeckiej we Wrocławiu.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się o godzinie 14.15 na cmentarzu pod wezwaniem św. Maurycego przy ul. Działkowej.

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

Danuta Mozyrko, słuchaczka S.N


15yrs

End of content

No more pages to load