Janina Gierka

This was published in the following publications on 17.10.2013:
Głos Wielkopolski

<p>Z sercem przepełnionym smutkiem zawiadamiamy, że 14 października 2013 r. odeszła od nas<br />najukochańsza Mama, Teściowa, Babcia, Prababcia, Siostra i Ciocia<br />Ś+P<br />Janina Gierka</p>
<p>z domu Rachel<br />lat 87<br />Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek, 18 października 2013 r., o godz. 12.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego.<br />Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim.<br />W smutku pogrążeni<br />Synowie z Rodzinami<br />Prosimy o nieskładanie kondolencji.</p>

Z sercem przepełnionym smutkiem zawiadamiamy, że 14 października 2013 r. odeszła od nas
najukochańsza Mama, Teściowa, Babcia, Prababcia, Siostra i Ciocia
Ś+P
Janina Gierka

z domu Rachel
lat 87
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek, 18 października 2013 r., o godz. 12.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego.
Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim.
W smutku pogrążeni
Synowie z Rodzinami
Prosimy o nieskładanie kondolencji.

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

Maria i Zygmunt Czerwińscy


12yrs

Image chosen by user

Gosia i Sandra


12yrs

Image chosen by user

Kasia i Maciej z córkami


12yrs

Image chosen by user

PIOTR KOSIŃSKI


12yrs

Image chosen by user

Maria i Eugeniusz Hofmanowie


12yrs

Image chosen by user

Ewa Kolczyńska


12yrs

Image chosen by user
<p>Wspomnienie</p> <p><span>Janina była osobą szalenie pogodną, kochającą życie i ludzi. Wszyscy, którzy tu stoją, wiedzą, jak bardzo była bezpośrednia, jak szczerze cieszyła się z każdych odwiedzin, jak często oglądała i pokazywała zdjęcia swych dzieci, wnuków i prawnuków, które stały w coraz to wydłużającym się rzędzie na jej półce...</span></p> <p style=""><span>Należała do tych wyjątkowych osób, którzy przeżywszy wojnę nabrali pięknej umiejętności doceniania każdego dnia, który otrzymali w darze od Boga oraz często nieosiągalnej dla młodego pokolenia twardości. Jej piękne życie naznaczone ciężką pracą powinno być dla nas wzorem i przykładem . Nasza siostra bardzo kochała żyć, do swoich ostatnich dni podkreślała że chce jeszcze żyć...Taka wola życia hartowała się podczas wojny wypełnionej strachem, głodem, pracą dla okupanta i trudnym życiem w powojennej rzeczywistości. Zostawiła dla nas przedwojenne zdjęcia, przedstawiające małą Jankę z czarnymi warkoczami w otoczeniu dzieci z "Róży" na schodach kościoła Zmartwychwstańców, w którym dziś modliliśmy się za Jej duszę..</span></p> <p style=""><span>Praktycznie sama wychowała trzech synów, ponieważ praca jej męża związana była z częstymi wyjazdami i ciągłą nieobecnością w domu. Była bardzo, ale to bardzo pracowita. Od świtu do nocy pracowała w domu, na działce, przerabiała zbiory, szyła, pracowała w aptece. Całe życie służyła innym i wielu z nas swoją obecnością może jej za to dzisiaj podziękować.</span></p> <p style=""><span>Codziennie przed snem brała różaniec do ręki i modliła się za swoje dzieci, wnuki...Dziś ona potrzebuje naszej modlitwy.</span></p> <p style=""><span>Bardzo tęskniła za swoim ukochanym mężem Marianem. Stojąc tu wierzymy, że są już razem u Pana...</span></p> <p style=""><span>Ostatni rok życia Janiny wypełniony był chorobą i cierpieniem, które znosiła z uśmiechem bez cienia narzekania, zachowując pogodę ducha. Miała niespotykaną wytrzymałość na ból fizyczny, nigdy nie skarżyła się, chociaż dokuczał jej potworny ból niegojącej się miesiącami rany.. Edyta Stein pisała - "cierpienie, przyjęte i znoszone do końca ochotnym sercem, zapewne przed Bogiem ma wartość prawdziwego męczeństwa".</span></p> <p style=""><span>Jej śmierć nas wszystkich zasmuciła, ale i bardzo zaskoczyła. Wielu z nas wydawało się, że jej wola życia i uśmiech zapewnią jej przepustkę do długiego jeszcze życia.</span></p> <p style=""><span>Zmarła nagle, będąc w dobrej kondycji; usunęła się cichutko we śnie... Słowa piosenki "Jakie życie, taka śmierć" brzmią nad Jej grobem wyjątkowo prawdziwie.</span></p> <p style=""><span>Kochała kwiaty i muzykę. Każdy z nas na pewno zapamięta ją uśmiechniętą..</span></p> <p style=""><span>Ela</span></p>


12yrs

Image chosen by user

syn roman


12yrs

Image chosen by user

Ala Gierka


12yrs

Image chosen by user

Przemek i Ela z dziećmi


12yrs

Image chosen by user

Zbyszek Gierka


12yrs

Image chosen by user

Janka i Andrzej Tomczak


12yrs

Image chosen by user

Ilona Dunajska-Żur


12yrs

End of content

No more pages to load