Z głębokim
This was published in the following publications on 23.03.2012:
Nowosci
This was published in the following publications on 23.03.2012:
Nowosci
Z głębokim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Gertrudy Przybylskiej, wielkiej działaczki charytatywnej i społecznej.
Przez wiele lat działała w "Solidarności". Była założycielką NSZZ "S" w Elanie. Organizatorka wielu inicjatyw wspierających ludzi w największej potrzebie, pozbawionych wolności, pracy, represjonowanych. Była osobą z wielkimi zasługami dla miasta Torunia. Kierowała Diecezjalnym Ośrodkiem Charytatywno - Społecznym przy Kościele WNMP w Toruniu. Odznaczona m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, medalem XX - lecia "Solidarności" oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Rozpracowywana przez Wydział V WUSW w Toruniu, w ramach SOR krypt. Banda.
Rodzinie, Bliskim i Wszystkim, którzy mieli zaszczyt współpracować z Panią Gertrudą Przybylską, składam wyrazy wielkiego współczucia oraz najszczersze kondolencje.
Zbigniew Girzyński
Poseł na Sejm RP
End of content
No more pages to load