W sobotę 1
This was published in the following publications on 13.01.2009:
Nowosci
This was published in the following publications on 13.01.2009:
Nowosci
W sobotę 10 stycznia zmarła
ś.p. Prof. Elżbieta Zawacka
"Zo"
"Nie płacz i pojmij prawo, ktore mija
i pojmij sen, a tając pojmowanie, uczyń
żywy grom w głazie jak ręka niczyja,
co żyjąc -uczy"
Krzysztof Kamil Baczyński
"W żalu najczystszym"
Odeszła od nas Osoba, której dotychczasowa działalność i zaangażowanie w sprawę krzewienia patriotyzmu wpisały się na stałe w historię Torunia i Polski.
Dla mojego pokolenia droga życiowa Pani prof. Elżbiety Zawackiej jest najlepszym świadectwem oddania Ojczyźnie, które bez względu na okoliczności zawsze jest koniecznością i obowiązkiem obywateli.
Każdy z nas jest świadkiem wspaniałej historii Pani Profesor.
Jej bogaty dorobek nigdy nie zostanie zapomniany, trwać będzie w pamięci młodych pokoleń -spadkobierców Wielkich Polaków
Grzegorz Karpiński
Poseł na Sejm RP
End of content
No more pages to load