Nie umier
This was published in the following publications on 14.05.2009:
Express Bydgoski
This was published in the following publications on 14.05.2009:
Express Bydgoski
"Nie umiera ten, kto żyje w sercach i pamięci żywych"
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7 maja 2009 w wieku 94 lat
odszedł od nas Wielki Patriota, Człowiek wielkiego Serca i Ducha,
nasz ukochany Wujek śp.
kpt. Edmund Sułkowski
ps. Marek ps. Sokół
Żołnierz Podziemia Polskiej Organizacji
Wojskowej ," Racławice ", były Zastępca Komendanta Obwodu ,,Łuków "
Armii Krajowej w Stoczku Łukowskim,
Emisariusz między powojennymi Polskimi Organizacjami Podziemnymi
a II Korpusem gen. Władysława Andersa we
Włoszech, były Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej w dystrykcie
,, Centrum'' stanu Nowy Jork, współzałożyciel
Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w USA i jego wieloletni
Prezes.
Ponadto był zaangażowany w działalność
Instytutu Piłsudskiego i Fundacji Kościuszkowskiej w USA.
Odznaczony min. Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej
Polski, Srebrnym Krzyżem Polski Walczącej oraz Krzyżem Armii
Krajowej. Uhonorowany Odznaką Żołnierz Komendy Głównej AK Oddziału VK łączności z zagranicą "Zagroda"
Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się 15 maja 2009 o godz 10.00 w kościele pod wezwaniem Św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14 na cmentarzu na Powązkach w Warszawie.
O czym zawiadamiają pogrążone w głębokim smutku rodziny
Zdanowskich, Więzików, Wojtkowiaków, Ogórkiewiczów i Figlerów
Nowy Jork, Warszawa, Bydgoszcz
End of content
No more pages to load