Alojzy Nowicki

This was published in the following publications on 26.02.2010:
Gazeta Pomorska

PODZIĘKOWANIE Wszystkim, którzy dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości oraz uczestniczyli we mszy św. i ceremonii pogrzebowej śp. Alojzego Nowickiego, Panu Prezydentowi Miasta Inowrocławia, Dowódcy Garnizonu, organizacjom, Stowarzyszeniom, harcerzom oraz przyjaciołom i znajomym serdeczne podziękowania składają CÓRKA i SYN z RODZINAMI

Beach

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Alojzego Nowickiego (1921-2010). Zmarły był wychowankiem Gimnazjum Jana Kasprowicza, harcerzem Szarych Szeregów (ps. "Mały"), więźniem obozów niemieckich w Inowrocławiu (na Błoniach), Gross-Rosen i Mauthausen, niestrudzonym badaczem i propagatorem historii II wojny światowej w Inowrocławiu i na Kujawach. Pozostanie w naszej pamięci jako gorący patriota, człowiek pełen inwencji, uczynny i prawy. Przyjaciele z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza oraz całej Rodziny Kasprowiczowskiej

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 15 lutego 2010 roku zmarł kochany Tata, Teść, Dziadek i Pradziadek śp. Alojzy Nowicki lat 88. Msza św. żałobna odprawiona zostanie dnia 19.02.2010 r. o godz. 8.30 w kościele parafii pw. św. Ducha. Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 14.00 na cmentarzu parafii św. Mikołaja przy ul. Marulewskiej w Inowrocławiu. Pogrążeni w smutku CÓRKA i SYN z RODZINAMI

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci 15 lutego 2010 roku w wieku 88 lat śp. Alojzego Nowickiego zasłużonego mieszkańca Inowrocławia, konspiratora Szarych Szeregów, w latach 1944-45 więźnia niemieckich obozów na Błoniach w Inowrocławiu, w Gross-Rosen i Mauthausen, cenionego dokumentalisty wydarzeń II wojny światowej, współorganizatora Klubu b. żołnierzy 4. Kujawskiego PAL-u, długoletniego członka Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Inowrocławiu. Łącząc się w żałobie z Rodziną Zmarłego składamy wyrazy serdecznego współczucia Ryszard Brejza Prezydent Miasta Inowrocławia, członkowie Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

Justyna


15yrs

End of content

No more pages to load