Leszek Hieronim Wdowiak
This was published in the following publications on 25.02.2010:
Gazeta Lubuska
This was published in the following publications on 25.02.2010:
Gazeta Lubuska
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Prof. zw. dr hab. n. med. LESZKA HIERONIMA WDOWIAKA członka Senatu Lubuskiej Wyższej Szkoły Zdrowia Publicznego w Zielonej Górze, Konsultanta Krajowego w dziedzinie Zdrowia Publicznego, dyrektora Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie, Prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego. Był niezwykłym człowiekiem – bardzo przyjaznym ludziom, twórcą polskiej szkoły nowego zdrowia publicznego, wspaniałym nauczycielem, który wypromował ponad 200 magistrów zdrowia publicznego, 54 doktorów oraz liczne grono doktorów habilitowanych i profesorów. W swojej działalności znajdował czas dla naszej Uczelni – był inicjatorem i promotorem powstania pierwszej uczelni w woj. lubuskim kształcącej w naukach o zdrowiu. Było dla nas radością i zaszczytem współpracować z tak wybitną Osobą. Cześć Jego pamięci! Prof. dr hab. n. med. Alfred Owoc i środowisko akademickie Lubuskiej Wyższej Szkoły Zdrowia Publicznego w Zielonej Górze
End of content
No more pages to load