Jadwiga Kuźmicz
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.09.2012
Gazeta Wrocławska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.09.2012
Gazeta Wrocławska
„Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia”
Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 12 września 2012 r. Koleżanki
JADWIGI KUŹMICZ
wspaniałego Człowieka, nauczycielki Tajnej Organizacji Nauczycielskiej z lat II wojny światowej z terenu Podlasia, pedagoga jeleniogórskich szkół, zasłużonego działacza związkowego.
Miała 100 lat.
Do ostatniej chwili czynnie uczestniczyła w życiu ZNP, przewodnicząc Jeleniogórskiemu Klubowi TON, utrzymywała stały kontakt z młodzieżą szkół patronackich. Piękne życie Kol. Jadwigi Kuźmicz potwierdza prawdziwość słów „Człowiek to brzmi dumnie”.
Jej śmierć jest dla nas zobowiązaniem do kultywowania pamięci o dokonaniach nauczycieli TON i Pionierów Oświaty na Dolnym Śląsku.
Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom składamy najgłębsze wyrazy współczucia.
Cześć Jej pamięci!
Zarząd Okręgu Dolnośląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego,
Zarząd Wrocławskiego Klubu Nauczycieli TON
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
zvi
13 l