Witalij Sadowski

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 07.01.2010
Gazeta Wrocławska

<p>Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy o nagłej śmierci w dniu 7 XII 2009 r. naszego przyjaciela i kolegi, znakomitego artysty malarza tworzącego we Wrocławiu od 1990 r.<br />Witalija Sadowskiego<br />Pogrzeb artysty odbędzie się w dniu 10 stycznia 2010 r. w Zapadynci (Ukraina-Podole).</p>

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy o nagłej śmierci w dniu 7 XII 2009 r. naszego przyjaciela i kolegi, znakomitego artysty malarza tworzącego we Wrocławiu od 1990 r.
Witalija Sadowskiego
Pogrzeb artysty odbędzie się w dniu 10 stycznia 2010 r. w Zapadynci (Ukraina-Podole).

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika

Yuriy Kovalskyy


16 l

<p>HOŁD WITALIJU SADOWSKIEMU</p> <p>Dowiedziałem się dopiero wczoraj</p> <p>że na zawsze opuścił nasz piękny</p> <p>świat kolega po pędzlu malarskim,</p> <p>skromny i cichy artysta, prawdziwy</p> <p>I niepowtarzalny, twórca, którego</p> <p>my wówczas nie zauważyli i dlatego</p> <p>nie docenili. Z gorzkim poczuciem</p> <p>nieobliczalnejstraty i świadomości,</p> <p>że już niestety nigdy na tym świecie</p> <p>nie wydarzy się na to innej okazji,</p> <p>składam hołd jego skromnej duszy.</p> <p>Z tego co zdążyłem dowiedzieć się o</p> <p>nim, był bardzo skupiony w sobie i</p> <p>do jego światu mało kto mógł wejść,</p> <p>Nie dziwi mnie że był mało znanym</p> <p>w środowisku artystycznym miasta</p> <p>Wrocławia. Ale mimo wszystko jego</p> <p>obrazy przemawiają szczerością i</p> <p>nostalgicznym smutkiem, ukrytym</p> <p>od ludzkich oczu cierpieniem. Jest</p> <p>w nich prawda, która zawsze potrafi</p> <p>wyróżnić geniusza od szarej masy.</p> <p>W jego cierpieniu czaił się głęboki</p> <p>sens przeznaczenia artysty. Żałuję</p> <p>że nie zdążyłem poznać osobiście</p> <p>tego niezwykłego malarza z polskim</p> <p>nazwiskiem. Spokój jego duszy. [*]</p> <p>W imieniu artystów internetowego</p> <p>portalu "digart" - Yuriy Kovalskyy</p>


16 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Yuriy Kovalskyy


16 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Malgosia Niegel


16 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Beata Sielicka- Kowalska


16 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Valia Luzman


16 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Anna Rudnicka


16 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia