Wanda Zofia Madejczyk
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 29.04.2011
Echo Dnia
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 29.04.2011
Echo Dnia
Z wielkim bólem i żalem zawiadamiam, że w dniu 25 kwietnia 2011 r. zmarła w wieku 85 lat współzałożycielka i przez okres ponad 40 lat Prezes Koła Miłośników Sandomierza w Warszawie, poetka, wielki przyjaciel Sandomierza Ś. P. WANDA ZOFIA MADEJCZYK. Cześć Jej pamięci! W imieniu Sandomierzan żegnam Ją z ogromnym smutkiem i najwyższym szacunkiem. Odeszła od nas na zawsze, ale zachowamy Ją w dobrych wspomnieniach i serdecznej pamięci. Lata okupacji spędziła w Sandomierzu uczęszczając tu na tajne komplety nauczania i walcząc w szeregach Armii Krajowej pod pseudonimem „Ada”; uhonorowana Krzyżem Partyzanckim, Krzyżem Walecznych, Krzyżem Armii Krajowej i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zamieszkując w Warszawie inicjowała akcje i działania na rzecz ochrony zabytków Sandomierza oraz poparcia wniosku o utworzenie Wyższej Szkoły Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu. Za działalność społeczną wyróżniona została Złotą Odznaką za Opiekę nad Zabytkami, nagrodą wyróżnieniem od Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej Polcul Fundation Sydney w Australii oraz Medalem X Wieków Sandomierza. Jej prawdziwymi pasjami życia była miłość do Sandomierza i poezja. Nasz gród był częstym tematem Jej wierszy. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w piątek 29 kwietnia 2011 r. o godz. 12.30 w kościele p. w. Św. Anny w Piasecznie pod Warszawą, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz przy ul. Julianowskiej. Rodzinie i przyjaciołom Zmarłej składam najszczersze kondolencje pełne głębokiego współczucia. Jerzy Borowski - Burmistrz Sandomierza
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia