Marian Cegielski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 10.01.2012
Gazeta Wrocławska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 10.01.2012
Gazeta Wrocławska
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 5 stycznia 2012 r. odszedł od nas
Ś+P
prof. zw. dr hab. inż.
Marian Cegielski
Emerytowany profesor Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, dziekan wydziału (1984-1990), wielce zasłużony dla Wydziału i macierzystej Uczelni wieloletni nauczyciel akademicki, wychowawca kilku pokoleń kadr inżynierskich i naukowych. Doktor Honoris Causa Uniwersytetu Technicznego w Mariupolu,
Członek Honorowy Stowarzyszenia Elektryków Polskich, wieloletni członek Zarządu Oddziału Wrocławskiego SEP i przewodniczący Sądu Koleżeńskiego, organizator i wieloletni przewodniczący Komisji Młodzieży i Studentów Oddziału Wrocławskiego SEP. Przyjaciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży, wyróżniony statuetką SEP „Wyróżniający się nauczyciel, opiekun i sojusznik młodzieży”.
Uhonorowany wysokimi odznaczeniami państwowymi, regionalnymi i stowarzyszeniowymi.
Odejście wybitnego naukowca jest wielką stratą dla nauki i szczególnie bolesną dla środowiska elektryków wrocławskich.
Żegnamy z wielkim smutkiem i żalem Profesora, wybitnego specjalistę w dziedzinie Sieci i Systemów Elektroenergetycznych, naszego serdecznego Kolegę i Przyjaciela.
Rodzinie Zmarłego
składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Prezes i Zarząd Oddziału Wrocławskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Koledzy i Przyjaciele
Pogrzeb odbędzie się 11 stycznia 2012 r. o godz. 12.40 na cmentarzu Osobowickim.
Msza św. w intencji Zmarłego odprawiona zostanie tego samego dnia o godz. 9.00 w kościele św. Doroty przy ul. Świdnickiej.
Wyrazy współczucia i żalu
Rodzinie Zmarłego
ŚP
Prof. dr. hab. inż.
Mariana Cegielskiego
składają
Kierownik i Współpracownicy
z Katedry Elektroenergetyki
Wydziału Elektrotechniki i Automatyki
Politechniki Gdańskiej
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Danuta Skibinska
14 l
Wiesława Witkowska
14 l