Władysław Walczak-Baniecki
This was published in the following publications on 01.06.2011:
Gazeta Krakowska
This was published in the following publications on 01.06.2011:
Gazeta Krakowska
Śp.Władysław Walczak-Baniecki (1934 – 2011)
27 maja 2011 roku odszedł wybitny twórca ludowy, uprawiający malarstwo na szkle. Członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą, Uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami - nagrodą Ministra Kultury i Sztuki I stopnia, Nagrodą Państwową im. Oskara Kolberga, odznaką „Za Zasługi dla Zakopanego", odznaką „Zasłużony Działacz Kultury". W roku 2010 Władysław Walczak Baniecki został laureatem Nagrody Burmistrza Miasta Zakopane.
Z żalem żegnamy Pana Władysława, zachowamy go w serdecznej pamięci, wdzięczni za piękno, którym od lat nas obdarzał.
Rada Miasta Zakopane Burmistrz Miasta Zakopane
End of content
No more pages to load
14yrs