Zygfryd Wiktor Kordus
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 27.04.2011
Głos Wielkopolski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 27.04.2011
Głos Wielkopolski
W smutku żegnamy zmarłego 20 kwietnia 2011 r.
ś + p
Zygfryda Wiktora Kordusa
Filistra K! Magna-Polonia
Związek Polskich Korporacji Akademickich w Poznaniu
Z wielkim żalem żegnamy zmarłego 20.4.2011 r.
ś + p
Zygfryda Wiktora Kordusa
nestora polskiego ruchu korporacyjnego
Stowarzyszenie Filistrów Korporacji Akademickich w Poznaniu
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 20 kwietnia 2011 roku
ś + p
Zygfryda Wiktora Kordusa
nestora absolwentów Gimnazjum i Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu
(matura w 1930 r.)
Śp. Zygfryd Kordus urodzony w 1911 r. w Berlinie Charlottenburgu był magistrem ekonomii, żołnierzem kampanii wrześniowej 1939 r., majorem WP.
Do końca był silnie związany z Marynką, był jednym z założycieli Stowarzyszenia Wychowanków naszej szkoły i od 1989 r. piastował funkcję wiceprezesa
tej organizacji. Żywo interesował się życiem szkoły, jej problemami i osiągnięciami.
Przez całe życie był aktywny zawodowo i społecznie, za co otrzymał wiele odznaczeń państwowych i resortowych.
W roku 2003 z okazji jubileuszu 700-lecia tradycji Szkoły został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
W Zmarłym straciliśmy wybitnego absolwenta, serdecznego kolegę i przyjaciela zawsze życzliwego ludziom, aktywnego działacza społecznego, do ostatnich dni szczerze oddanego naszej znakomitej Szkole.
Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają
Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy i młodzież Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum św. Marii Magdaleny.
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia