Fortunat Nowak

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.01.2011
Dziennik Zachodni

Z żalem zawiadamiamy, że dnia 28.01.2011 r. zasnął w Panu w wieku 83 lat
śp. kpt. ks. kan. Fortunat Nowak
Kapelan Związku Solidarności Polskich Kombatantów Regionu Śląskiego
i Krajowego Studium Polski Podziemnej w Katowicach.
W intencji Zmarłego 31.01.2011 r. o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza św. w kościele pw. Ducha Św. w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 1.02.2011 r. o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Łanach Wielkich.
ZRŚl. ZSPK Katowice

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Trudno uwierzyć, że minęło już ponad dziesięć lat... Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Iza


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

ktoś, kto nie podziękował.


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

M. Smykowska


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
<p>parafianka</p> <p style="text-align:left">Czcigodny Księże Kanoniku,teraztakże Ciebie dotyczą słowaśw. Pawła: "W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem. wiarę ustrzegłem". I zaszczepiłeś ją w wielu sercach, które zostawiasz osierocone... Odpoczywaj w pokoju.</p>


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

pogrążona w żalu


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Kinga z Ząbkowic


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
<p>Odpoczywaj w niebieskich dolinach...</p> <p style="text-align:left"><em>Albowiem życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy, i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, <em><em>znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkania… </em></em></em>Księże Kanoniku, wierzymy, że już je znalazłeś. I po długiej i ofiarnej kapłańskiej posłudze odpoczywasz w niebieskich dolinach, w których już niczego nie trzeba się trwożyć…</p> <p style="text-align:left">Ta nadzieja łagodzi smutek pożegnania, które przecież nie jest ani trwałe, ani pełne. „Ci, co odchodzą, wciąż z nami są”. Ty, Drogi Księże Fortunacie, w sposób szczególny - poprzez owoce Twojej duszpasterskiej posługi żyjesz w naszych sercach. Wzniosłeś tam fundamenty, na których, teraz już bez Twojego przewodnictwa, musimy budować - tak jak uczyłeś: na skale, a nie na piasku… Prostowałeś nasze ścieżki i czyniłeś to w sposób wyjątkowy: w każdym widziałeś dobro i właśnie to sprawiało, że staraliśmy się być lepsi, przekraczać własne ograniczenia, wzrastać. To najpiękniejszy, najszlachetniejszy sposób głoszenia Ewangelii. Za ten wyjątkowy dar Twojego przepełnionego miłością bliźniego kapłaństwa - serdeczne Bóg zapłać.</p>


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

zawsze wdzięczna parafianka


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

parafianka z Ząbkowic


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Parafianka z Ząbkowic


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

EB


15 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia