Sławomir Żerdzicki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.01.2011
Dziennik Zachodni
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.01.2011
Dziennik Zachodni
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
że 24 stycznia 2011 r. zmarł w Poznaniu
śp.
Sławomir Żerdzicki
znakomity artysta sceny operowej,
w latach 1952-66 - solista i reżyser Opery Śląskiej.
W jej historii zapisał się szeregiem porywających kreacji scenicznych,
a także jako reżyser wielu spektakli m.in. „Traviaty” i „Strasznego dworu”, „Pajaców” i „Halki”.
Pozostawił po sobie pamięć wrażliwego artysty i Człowieka honoru,
uczestnika konspiracji niepodległościowej w latach okupacji, dla którego sprawy kultury narodowej stanowiły sens życia.
Cześć Jego pamięci.
Rodzinie
przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.
Dyrekcja i Zespoły Opery Śląskiej
w Bytomiu
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia