Leszek Górecki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.06.2026
Dziennik Bałtycki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.06.2026
Dziennik Bałtycki
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś+p kpt. ż.w. Leszka Góreckiego byłego Dyrektora i Przyjaciela Urzędu Morskiego w Gdyni, inicjatora powstania i wieloletniego przewodniczącego Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej w Gdyni, współzałożyciela Towarzystwa Przyjaciół „Daru Pomorza”, przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej dla Oficerów Polskiej Marynarki Handlowej, przewodniczącego Morskiej Komisji Dyscyplinarnej dla oficerów i kapitanów Polskiej Marynarki Handlowej, wykładowcy Wydziału Nawigacyjnego Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, pilota pełnomorskiego, wybitnego człowieka morza, autorytetu i nestora środowiska morskiego, który swoją wiedzą, doświadczeniem i oddaniem służbie na trwałe zapisał się w historii polskiej gospodarki morskiej oraz w pamięci wielu pokoleń ludzi morza. Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego wyrazy współczucia składa Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni Anna Stelmaszyk-Świerczyńska wraz z Pracownikami
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Witold P.
3 godz.
Barbara
6 godz.
Elżbieta Watras
6 godz.