Wacław Jerszyński
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 21.10.2010
Dziennik Bałtycki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 21.10.2010
Dziennik Bałtycki
Kpt. WP. mgr prawa administracyjnego z UMK
śp.
Wacław Jerszyński
ur. w 1922 r., zmarł 18 października 2010 r.
Po szkole powszechnej przygotował się do pracy misyjnej u o. Kolbego w Niepokalanowie.
1 września 1939 r. przerwał te nauki i wzięty z łapanki do pracy w Niemczech na 5,5 roku. Po wojnie po służbie czynnej WP kształcił się na topografa i jako porucznik uczył podchorążych OSP w Elblągu, a jako kapitan oficerów WSK w Poznaniu.
Od 1955 r. z Emilią Klinowską utworzyli rodzinę i mieli syna Jerzego, a ten poślubił Reginę Sipowicz i mieli troje dzieci.
Dwie wnuczki, bardzo dobre, Gabriela i Sylwia dla śp. Wacława były wielką radością. Otoczył je opieką, szczególnie po tragicznej śmierci syna.
Wrażliwy na biedę, opiekował się dwiema obcymi rodzinami wielodzietnymi.
W roku 1960 przeszedł do rezerwy i podjął pracę w Gdańsku w UC, CPN i do emerytury pracował w Szpitalu AM.
Za solidną pracę otrzymywał liczne wyróżnienia i Srebrny Krzyż, a potem Złoty Krzyż Zasługi i medal "Zasłużony dla miasta Gdańska".
W ostatnim roku życia nękany licznymi chorobami, ale był otoczony bardzo dobrą opieką personelu AM i ETERMED-u.
Przyjaciół zapraszamy na mszę św. 23 października 2010 r. od godz. 10.00 do kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głębokiej.
Następnie odbędzie się odprowadzenie urny na cmentarzu Garnizonowy. Kondukt pogrzebowy rozpocznie się od bramy głównej.
Pogrążona w smutku
rodzina
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Jan Jerszyński z Gostynia
14 l
Agnieszka Klinowska
15 l