Jan Popczyk
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 17.09.2024
Gazeta Lubuska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 17.09.2024
Gazeta Lubuska
Zmarł
ś+p
prof.Jan Popczyk
(Politechnika Śląska),
reformator polskiego systemu elektroenergetycznego
na początku lat 90. XX wieku,
pierwszy prezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych,
mentor wielu pokoleń energetyków,
wykładowca akademicki,
m.in. w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze,
jeden z członków założycieli Lubuskiego Towarzystwa
na Rzecz Rozwoju Energetyki (LTnRRE).
Prof. Jan Popczyk uczestniczył
m.in. w konferencjach organizowanych przez LTnRRE,
był jednym z pierwszych energetyków,
który promował system prosumencki.
Składamy kondolencje i łączymy się w bólu
z Rodziną i Przyjaciółmi
Profesora Jana Popczyka.
Zarząd Lubuskiego Towarzystwa
na Rzecz Rozwoju Energetyki
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia