Józef Michalik
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 05.05.2026
Nowiny
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 05.05.2026
Nowiny
Błogosławieni, którzy w Panu umierają
(Ap 14,13)
Z głębokim smutkiem
przyjęłam wiadomość o śmierci
ś+p
Arcybiskupa
Józefa Michalika
Metropolity Przemyskiego obrządku łacińskiego
(1993-2016),
Wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
(1999-2004),
Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
(2004-2014),
Wiceprzewodniczącego Rady Konferencji
Episkopatów Europy (2011-2014).
Rodzinie, Bliskim
oraz wszystkim, których dotknęła ta strata,
składam
wyrazy najgłębszego współczucia.
Wojewoda Podkarpacki
Teresa Kubas-Hul
„A przecież nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne trwa!”
Jan Paweł II
Z głębokim smutkiem i chrześcijańską nadzieją żegnamy
ś+p
Księdza Arcybiskupa
Józefa Michalika
Metropolitę Seniora Archidiecezji Przemyskiej
Biskupa Diecezjalnego Zielonogórsko-Gorzowskiego (1986-1993)
Arcybiskupa Metropolitę Przemyskiego (1993-2016)
Wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (1999-2004)
Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (2004-2014)
Wiceprzewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy (2011-2014)
W imieniu Samorządu Województwa Podkarpackiego
oraz wszystkich mieszkańców naszego regionu
składamy wyrazy najgłębszego współczucia
Rodzinie ZmarłegoorazWspólnocie Wiernych
Arcybiskup Józef Michalik był człowiekiem o niezłomnych zasadach i wielkim sercu, który swoją pokorą i mądrością budował mosty między ludźmi.
Jego odejście to ogromna strata dla Kościoła, ale także dla naszej Małej Ojczyzny,
której dobro zawsze leżało Mu na sercu.
Towarzysząc Mu w ostatniej ziemskiej drodze, łączymy się w modlitwie
i wierzymy, że za swoją wierną służbę i pasterski trud,
zgodnie z zawołaniem Numine Tuo Domine, odbiera nagrodę w wieczności.
Cześć Jego pamięci!
Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego
wraz z Zarządem Województwa Podkarpackiego
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia