Tadeusz Karwan

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 22.09.2023
Dziennik Polski

„Ci, których kochamy, nie umierają,
bo miłość to nieśmiertelność...”
Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dnia 19 września 2023 roku, przeżywszy lat 98,
opatrzony św. sakramentami, odszedł od nas
Śp.
Prof. dr hab. inż.Tadeusz Karwan
Najukochańszy Mąż, Ojciec, Dziadzio, Pradziadzio i Stryj
Msza św. żałobna przy Zmarłym odprawiona zostanie
w czwartek, dnia 28 września o godzinie 12.20
w kaplicy na cmentarzu Rakowickim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku,
o czym zawiadamiają pogrążeni w głębokim smutku
Żona, Córka, Wnuczka z Mężem,
Prawnuczek i Bratankowie z Rodzinami

Plaża

Społeczność AGH w Krakowie
z głębokim smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci
ś+p
Profesora
Tadeusza Karwana
Prodziekana Wydziału Metali Nieżelaznych
(w latach 1972-1974),
Eksperta w zakresie m.in. metalurgii,
utleniania siarczków metali czy redukcji tlenków metali.
Od 1977 roku był ekspertem ONZ ds. metalurgii metali nieżelaznych,
Współpracował ze Stowarzyszeniem Wychowanków AGH na rzecz absolwentów uczelni,
Autor około 120 publikacji, 60 prac badawczych
i 7 patentów,
Promotor prac doktorskich,
Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi,
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
czy Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie i Bliskim Zmarłego
składają
Rektor i Senat
Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie

Z ogromnym żalem i smutkiem żegnamy
Prof. dr hab. inż.
Tadeusza Karwana
wybitnego naukowca i autorytet branży metali nieżelaznych,
specjalistę i międzynarodowego eksperta w dyscyplinie metalurgia metali nieżelaznych,
wychowawcę wielu pokoleń inżynierów i kadry naukowej,
współtwórcę i organizatora
Wydziału Metali Nieżelaznych AGH,
a przede wszystkim szlachetnego, szarmanckiego
i serdecznego w codziennych kontaktach człowieka.

„...Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej...”

Rodzinie i Najbliższym
składamy wyrazy żalu i szczerego współczucia

Władze Dziekańskie i Społeczność
Wydziału Metali Nieżelaznych
Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy
ś+p
Pana Prof. dr. hab. inż.
Tadeusza Karwana
(1925)
wybitnego naukowca,
specjalistę i międzynarodowego eksperta
w dyscyplinie metalurgia metali nieżelaznych,
wychowawcę wielu pokoleń inżynierów
i kadry naukowej,
współtwórcę i organizatora
Wydziału Metali Nieżelaznych AGH,
a przede wszystkim szlachetnego,
szarmanckiego i niezwykle serdecznego
w codziennych kontaktach Człowieka.
Z odejściem Pana Profesora odchodzą również
nieuchwytne w obecnych czasach – tradycja,
nieprzeciętne kompetencje
i niepowtarzalna atmosfera tamtych czasów.
Rodzinie i Najbliższym
składamy
wyrazy żalu i szczerego współczucia.
Dziekan i Władze Wydziału Metali Nieżelaznych
Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Z niezmiernie głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Prof. dr. hab. Inż. Tadeusza Karwana. Zmarły Pan Profesor był jednym z recenzentów mojej inżynierskiej aktywności w twórczej pracy dla postępu technicznego w postępowaniu do uzyskania mojej specjalizacji zawodowej inżyniera. Miałem też zaszczyt ściśle współpracować z Panem Profesorem za moich czasów w HCM. W tym okresie byłem z Panem Profesorem także w bardzo dobrym kontakcie osobistym. Pan Profesor wyróżniał się bardzo dobrymi cechami charakteru. Był przy tym niezwykle serdeczny i sympatyczny. Zachowam Pana Profesora w pamięci, jako wyjątkowo kompetentnego, bardzo dobrego, przyjaznego, życzliwego i zawsze skłonnego do pomocy Czlowieka którego bardzo ceniłem i szanowałem. Niech spoczywa w spokoju. Tą drogą pogrążony w smutku Rodzinie i Najbliższym składam wyrazy najgłębszego żalu i współczucia. Z poważaniem Rudolf Kurek Absw. AGH, WMN-1963 09/2023 Sigmaringen, Niemcy

Rudolf Kurek


2 l

Profesor był moim promotorem.Super człowiek.Wieczny odpoczynek….

Mirosław Stanek


2 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia