Prof. dr hab. inż. Marian Wagner
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 21.11.2023
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 21.11.2023
Dziennik Polski
W dniu 15 listopada 2023 zmarł
prof. dr hab. inż.
Marian Wagner
emerytowany profesor Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica,
wybitny znawca problematyki geologii złóż węgla, petrologii, sedymentologii i geochemii węgli.
Odszedł od nas znakomity naukowiec, skromny, ciepły, wrażliwy człowiek,
który całą karierę naukową związał z macierzystym Wydziałem i Uczelnią.
W latach 1999-2002 kierował Zakładem Geologii Złóż Węgla.
Był m.in. członkiem założycielem i sekretarzem Sekcji Petrologii Węgla Polskiego Towarzystwa Geologicznego
w okresie 1999-2002, członkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (1999-2002) oraz od 1998 roku
członkiem International Committee for Coal and Organic Petrology.
Recenzował liczne prace doktorskie i habilitacyjne, będąc zarazem wymagającym Wychowawcą
i Opiekunem młodych naukowców.
W 2000 roku w uznaniu osiągnięć naukowych i dydaktycznych został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.
Uroczystości żałobne w dniu 22 listopada rozpoczną się o godzinie 11:00 mszą świętą w kaplicy
na cmentarzu Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Borku Fałęckim przy ulicy Zawiłej w Krakowie.
Rodzinie Pana Profesora
składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Dziekan wraz ze społecznością Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia