Aleksander Starzyński
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 23.10.2024
Głos Wielkopolski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 23.10.2024
Głos Wielkopolski
Z ogromnym żalem i smutkiem żegnamy
Aleksandra Starzyńskiego
byłego Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz członka Rady Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy
Rodzinie oraz najbliższym
składamy serdeczne wyrazy współczucia
Dyrekcja i pracownicy Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy oraz Przewodniczący i członkowie Rady Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy
Z głębokim żalem
przyjęłam wiadomość o śmierci
Aleksandra Starzyńskiego
Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
w latach 2002-2014.
Podczas swojej wieloletniej pracy
z ogromnym zaangażowaniem działał na rzecz
ochrony zabytków województwa wielkopolskiego.
Jako pierwszy w Polsce
rozpoczął eksperymentalnie w 1978 r.
realizację programu
poszukiwania i rejestrowania zabytków
„Archeologiczne Zdjęcie Polski”.
W 2011 r. odznaczony srebrnym medalem
„Zasłużony Kulturze Gloria Artis”,
w 2022 r. uhonorowany
Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.
Zostanie w sercach wszystkich osób,
które miały zaszczyt Go poznać, jako serdeczny,
dobry i niezwykle skromny człowiek.
Rodzinie i Bliskim
składam
wyrazy szczerego współczucia
Wojewoda Wielkopolska
Agata Sobczyk
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia