Tadeusz Antoni Chwiedź
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 13.02.2023
Kurier Poranny
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 13.02.2023
Kurier Poranny
Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Tadeusza Antoniego Chwiedzia
Sybiraka, Prezesa Zarządu Głównego Związku Sybiraków.
Działał na rzecz popularyzacji wiedzy o Sybirze, Sybirakach
i zesłanych tam leśnikach.
Jego wielkim dziełem był Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku,
którego był pomysłodawcą i organizatorem.
Inicjatywa ta gromadziła co roku przedstawicieli środowisk sybirackich,
w tym leśników zesłanych na Golgotę Wschodu,
za co, Panie Prezesie, Bóg zapłać.
Wyrazem wdzięczności leśników za krzewienie pamięci
o zesłańcach-leśnikach śp. Tadeusz Chwiedź
został odznaczony Kordelasem Leśnika Polskiego.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie.
Jego Osoba na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie
składa
Andrzej Józef Nowak
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
wraz z pracownikami
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia