Andrzej Kempa
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 08.10.2009
Dziennik Łódzki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 08.10.2009
Dziennik Łódzki
W dniu 1 października 2009 r. odszedł nagle Pan Andrzej Kempa Jeden z najaktywniejszych działaczy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, od 2005 roku Członek Honorowy naszej organizacji. Twórczy, pracowity i solidny człowiek, zawsze uśmiechnięty i przyjacielski. Panie Andrzeju! Dziękujemy za wszystkie nasze wspólne chwile, za pomoc i serdeczność, jaką Pan zawsze okazywał Stowarzyszeniu! Korzystaliśmy z Pana wiedzy i mądrości. Szkoda, że tak krótko! W imieniu całego środowiska bibliotekarskiego Łodzi i regionu wyrazy współczucia Pani Marii i Rodzinie Pana Andrzeja składa Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Okręg i Oddział w Łodzi
Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 1 października 2009 roku zmarł Ś+P Andrzej Kempa starszy kustosz dyplomowany, w latach 1980-1996 wicedyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, bibliofil, bibliograf, aktywny badacz i popularyzator historii książki i bibliotek oraz ludzi zasłużonych dla Łodzi i regionu łódzkiego, honorowy członek Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Uhonorowany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis:" Odszedł Człowiek życzliwy ludziom, w pełni sił twórczych. Dyrekcja i Pracownicy WiMBP im. Marszałka J. Piłsudskiego Pogrzeb odbędzie się dnia 9 października br. (piątek) o godz. 13.30 na cmentarzu pw. św. Franciszka przy ul. Rzgowskiej 156/158 w Łodzi.
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Bibliotekark a
14 l
Bibliotekarz
14 l