Jan Pamuła
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.07.2022
Gazeta Krakowska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.07.2022
Gazeta Krakowska
Z ogromnym smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
prof.Jana Pamuły
wybitnego malarza, grafika i pedagoga.
Zmarły był rektorem Akademii Sztuk Pięknych
im. Jana Matejki w latach 2002- 2008.
Jako profesor prowadził pracownię działań wizualnych
na Wydziale Form Przemysłowych.
Śp. Prof. Jan Pamuła
był wiceprezesem Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.
Był uczestnikiem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych
i kilkuset zbiorowych w kraju i za granicą,
otrzymał m.in. prestiżową nagrodę im. W. Wojtkiewicza. Małopolska utraciła cenionego artystę,
wychowawcę młodzieży, sprawnego menadżera.
Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie…
W imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego
wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie i Bliskim zmarłego
składa
Witold Kozłowski,
Marszałek Województwa Małopolskiego
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia