Wojciech Suski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.04.2022
Gazeta Wrocławska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.04.2022
Gazeta Wrocławska
Z wielkim bólem i smutkiem oraz w poczuciu nieodżałowanej straty dla świata nauki zawiadamiamy, że 3 kwietnia 2022 roku zmarł
ś+p
prof. dr hab.
Wojciech Suski
emerytowany profesor
Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych
im. Włodzimierza Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu,
pionier niskotemperaturowych badań magnetycznych w Polsce
i wybitny badacz magnetyzmu związków uranu,
członek Rady Naukowej Instytutu (1975 - 2014),
Zastępca Dyrektora ds. Ogólnych (1975 - 1983)
i ds. Naukowych (1990 - 1995),
wieloletni kierownik Zakładu Badań Magnetycznych
oraz Oddziału Metali i Magnetyków,
członek Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Polskiego Towarzystwa Chemicznego
oraz Europejskiego Towarzystwa Fizycznego
i szeregu innych rad, komitetów i organizacji naukowych,
odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.
W osobie Pana Profesora utraciliśmy wybitnego naukowca,
człowieka cieszącego się powszechnym i zasłużonym szacunkiem,
współpracownika oraz Przyjaciela.
Dyrekcja, Rada Naukowa i pracownicy INTiBS PAN we Wrocławiu
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 kwietnia (wtorek) 2022 r. o godz. 12:00
na Cmentarzu parafii pw. Ducha Świętego (ul. Bardzka 80) we Wrocławiu
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia