Wojciech Suski

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.04.2022
Gazeta Wrocławska

Z wielkim bólem i smutkiem oraz w poczuciu nieodżałowanej straty dla świata nauki zawiadamiamy, że 3 kwietnia 2022 roku zmarł
ś+p
prof. dr hab.
Wojciech Suski
emerytowany profesor
Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych
im. Włodzimierza Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu,
pionier niskotemperaturowych badań magnetycznych w Polsce
i wybitny badacz magnetyzmu związków uranu,
członek Rady Naukowej Instytutu (1975 - 2014),
Zastępca Dyrektora ds. Ogólnych (1975 - 1983)
i ds. Naukowych (1990 - 1995),
wieloletni kierownik Zakładu Badań Magnetycznych
oraz Oddziału Metali i Magnetyków,
członek Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Polskiego Towarzystwa Chemicznego
oraz Europejskiego Towarzystwa Fizycznego
i szeregu innych rad, komitetów i organizacji naukowych,
odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.
W osobie Pana Profesora utraciliśmy wybitnego naukowca,
człowieka cieszącego się powszechnym i zasłużonym szacunkiem,
współpracownika oraz Przyjaciela.
Dyrekcja, Rada Naukowa i pracownicy INTiBS PAN we Wrocławiu
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 kwietnia (wtorek) 2022 r. o godz. 12:00
na Cmentarzu parafii pw. Ducha Świętego (ul. Bardzka 80) we Wrocławiu

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia