Edmund Kempa
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.10.2020
Dziennik Łódzki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.10.2020
Dziennik Łódzki
„Gdyby płacz
mógł uzdrawiać,
a łzy wskrzeszać,
byłbyś z nami.
Już nigdy nie ucałujemy
Ciebie na powitanie,
a dłoń nasza nie poczuje
dotyku Twojej dłoni”
Pogrążeni w smutku zawiadamiamy,
że 10 października 2020 r.
w wieku 92 lat zmarł
ś+p
Edmund Kempa
Odszedł, lecz ślady Jego życzliwego życia
pozostaną w pamięci rodziny i przyjaciół.
Gdy nic nie przywróci Jego ziemskiego bytu,
pozostać muszą łzy i tęsknota.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się
w dniu 16 października 2020 r. (piątek) o godz. 11.30
na cmentarzu ewangelickim
przy ul. Ogrodowej 43 w Łodzi.
Pogrążeni w żalu
Żona i pozostała Rodzina
„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”
Wisława Szymborska
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
naszego drogiego Przyjaciela, życzliwego Kolegi, wspaniałego Przełożonego
ś+ p
Edmunda Kempy
który odszedł 10 października 2020 roku, przeżywszy 92 lata.
Edmund Kempa całe swoje długie i spełnione życie zawodowe związał z łódzką spółdzielczością mieszkaniową:
- w 1958 roku był Członkiem Założycielem Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Bawełna” w Łodzi i od chwili jej powstania do 1967 roku pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego Zarządu,
- w okresie 1968-1972 pracował w Wojewódzkim Oddziale Centralnego Związku Spółdzielczego Budownictwa Mieszkaniowego w Łodzi,
- w okresie 1972-1978 sprawował funkcję Zastępcy Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokator”,
- a następnie był Prezesem Zarządu:
- w latach 1979-1980 – Spółdzielni Mieszkaniowej „Teofilów”,
- w latach 1980-1986 – Spółdzielni Mieszkaniowej „Chojny”,
- w latach 1986-1988 – Wojewódzkiego Związku Spółdzielni Mieszkaniowych w Łodzi,
- w dniu 17.01.1992 roku wrócił do swojej pierwszej Spółdzielni – do RSM „Bawełna” na stanowisko Zastępcy Prezesa Zarządu i pracował na tym stanowisku aż do końca swojej kariery zawodowej,
to jest do 28.02.1998 roku.
Nawet po przejściu na emeryturę utrzymywał więź ze swoją Spółdzielnią, bo tak przecież trzeba nazwać RSM „Bawełna” – Spółdzielnię,
którą założył, którą kierował i w której zasobach mieszkał do śmierci.
Wszyscy, którzy mieli szczęście spotkać się z Nim, choćby tylko na niwie zawodowej,
wspominają Pana Edmunda Kempę jako Człowieka potrafiącego doskonale połączyć profesjonalizm i niezbędną Szefowi stanowczość
z życzliwością i bezpośredniością w relacjach służbowych.
Wspominamy go jako Osobę posiadającą niezaprzeczalny autorytet, a jednocześnie ciepłą, serdeczną i otwartą.
Tak Go pamiętaliśmy, gdy odszedł z pracy na zasłużony odpoczynek i tak Go będziemy pamiętać nadal, gdy odszedł już na zawsze, na odpoczynek wieczny.
Pokój Jego Duszy
Składamy wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia
Rodzinie i Bliskim Zmarłego
Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy
Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Bawełna” w Łodzi
Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się w piątek 16 października 2020 roku o godzinie 11.30 w kaplicy na Cmentarzu Ewangelickim przy ul. Ogrodowej 43 w Łodzi.
Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Pana mgr.
Edmunda Kempy
byłego Prezesa
Spółdzielni Mieszkaniowych w Łodzi.
Wyrazy szczerego współczucia
Rodzinie i Bliskim
składają
Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Pracownicy
Spółdzielni Mieszkaniowej
im. Władysława Jagiełły.
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia