Leszek Zaleski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.08.2022
Nowosci
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.08.2022
Nowosci
„Nie umiera ten, Kto trwa w pamięci żywych”
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 2 sierpnia 2022 r.
zmarł kochany Mąż, Tata, Teść, Dziadek i Pradziadek
ś+p
Leszek Zaleski
Nauczyciel, Astronom, Taternik, Działacz Solidarności
lat 85
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się
w sobotę 6 sierpnia 2022 r. o godz. 13.00
Mszą Św. żałobną w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP.
Po Mszy Św. ceremonia pogrzebowa odbędzie się
na Cmentarzu przy ul. Wybickiego.
Pogrążona w smutku
Żona z Rodziną
Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Śp.
Leszka Zaleskiego
zasłużonego działacza toruńskiej „Solidarności”
i antykomunistycznej opozycji demokratycznej,
należącego do słynnej grupy Hakerów Wolności,
która kilkukrotnie wdarła się na wizję reżimowej telewizji, aresztowanego i więzionego;
odznaczonego w 2009 roku Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Unitas Durat Cuiaviano-Pomeraniensis.
Odszedł człowiek wielkiego formatu,
zawsze wierny ideałom.
Rodzinie i bliskim
wyrazy współczucia
Elżbieta Piniewska
Przewodnicząca Sejmiku
Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Piotr Całbecki
Marszałek Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
Z ogromnym żalem żegnam
w imieniu Społecznego Komitetu
„Solidarni – Toruń pamięta”
ś+p
Leszka Zaleskiego
1936-2022
Astronoma, nauczyciela i taternika
Współtworzył toruńską „Solidarność”.
Gdy w stanie wojennym zeszła do podziemia,
był jednym z jej filarów.
Uczestniczył w brawurowej akcji emitowania audycji Solidarności na wizji reżimowej telewizji.
Aresztowany i więziony.
Odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta
i Krzyżem Wolności i Solidarności.
Był wierny ideałom Solidarności do końca swych dni.
Dzięki takim jak On żyjemy dziś w wolnej Polsce.
Dzielę smutek z Najbliższymi
po utracie Leszka
Prezes
Jan Wyrowiński
Wszystkim, którzy dzielili z nami smutek i żałobę
po śmierci
ś+p
Leszka Zaleskiego
Rodzinie, Znajomym, Sąsiadom,
Kolegom taternikom z Klubu Wysokogórskiego, Przyjaciołom z Solidarności,
Przyjaciołom ze Środowiska
Naukowców UMK w Toruniu,
społeczności Ośrodka Czytelnictwa Osób Chorych i Niepełnosprawnych,
władzom Województwa Kujawsko-Pomorskiego i władzom Miasta Torunia
za uświetnienie uroczystości pogrzebowej,
pożegnalne wspomnienia, kwiaty i kondolencje
bardzo serdecznie dziękujemy.
Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do
Pana Senatora Jana Wyrowińskiego
za wielką życzliwość i troskę okazaną
w czasie choroby mojego Męża.
Żona z Rodziną
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Elżbieta
3 l