Maestro Kazimierz Kord
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 07.05.2021
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 07.05.2021
Dziennik Polski
Zmarł
Maestro
Kazimierz Kord
Dyrektor naszego Teatru w latach 1962-70
Pod Jego batutą i kierownictwem artystycznym
na krakowskiej scenie powstały wybitne przedstawienia.
Do dzisiaj wspominamy „Don Kichota” Masseneta
w inscenizacji Tadeusza Kantora,
„Fausta” Gounoda we wspólnej interpretacji
z Józefem Szajną
czy zrealizowaną według własnej wizji
„Madame Butterfly” Pucciniego.
Obdarzony intuicją i charyzmą
przyciągał niezwykłych twórców.
Zbudował zespół artystyczny oraz mocne fundamenty funkcjonowania teatru operowego.
Czas sprawowania przez Mistrza
dyrekcji w naszym Teatrze był przełomowy
dla całego środowiska kulturalnego Krakowa.
Wielu z nas poznało
prawdziwe oblicze muzyki i teatru dzięki współpracy
z tym wspaniałym Artystą i Człowiekiem.
Łączymy się w głębokim żalu
z Rodziną i Najbliższymi
ŻEGNAMY MISTRZU.
Zespół Opery Krakowskiej
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia